Darba vides veidošanā pieļautās kļūdas vistiešākā veidā atstāj negatīvu iespaidu uz darbiniekiem un viņu veselību, kas šādā vidē spiesti strādāt. Kādas ir izplatītākās kļūdas, kā tās labot, saruna raidījumā Kā labāk dzīvot. Par kampaņu stāsta un par kļūdām darba vides viedošanā diskutē Valsts darba inspekcijas (VDI) Darba Aizsardzības nodaļas vadītāja Sandra Zariņa, VDI Eiropas Sociālā fonda projekta vadītāja Sintija Volinko un Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš.

Pēdējo piecu gadu laikā darba vietās nelaimes gadījumos cietušo skaits Latvijā ir palielinājies par 20%. Lai pievērstu uzmanību problēmai, Valsts darba inspekcija sāk plašu sabiedrības izglītošanas kampaņu „Esi drošs, ka darbs ir drošs”. Kampaņas rīkotāji aptaujāja uzņēmējus, no kuriem daudzi neapzinās darba aizsardzības nozīmi un maldīgi domā, ka viņu uzņēmumā nekas bīstams ar darbiniekiem nevar notikt.

Kampaņas mērķis ir akcentēt, ka darbinieks un darba devējs ir saistīti, viena neuzmanīga rīcība var skart visu uzņēmumu.

Valsts darba inspekcija norāda, ka bīstamo nozaru uzņēmēji šobrīd var pieteikties projektam, kura ietvaros var iegūt bezmaksas darba vides risku novērtējumu un  darba aizsardzības speciālistu apmācības.