Latvijas Automoto biedrība (LAMB) un apdrošināšanas sabiedrība "ERGO" uzsākusi informatīvo kampaņu “Ar cieņu brauksi, tālāk tiksi!”, lai veicinātu drošu elektrisko skrejriteņu iekļaušanos satiksmē. 29. maijā LAMB organizēs diskusiju par šo jautājumu, jo pasaulē un arī Latvijā novērojams straujš elektrisko skrejriteņu popularitātes pieaugums. LAMB uzskata, ka Latvijā šobrīd esošajā ceļu satiksmes regulējumā steidzami nepieciešamas izmaiņas.

Elektriskie skrejriteņi ir drauds satiksmei. Vismaz tā uzskata vairums kampaņas "Ar cieņu brauksi, tālāk tiksi!” laikā aptaujātie cilvēki. Kāpēc izveidojies šāds priekšstats, vai būtu laiks mainīt šādu braucamrīku statusu Ceļu satiksmes noteikumos, vai saceltā ažiotāža ir tikai būtu vētra ūdensglāzē, raidījumā Kā labāk dzīvot vērtē Latvijas Automoto biedrības prezidents Juris Zvirbulis, Ceļu satiksmes drošības dienesta Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris, apdrošināšanas sabiedrības ERGO valdes locekle Baltijas valstīs Ingrīda Ķirse, Latvijas pilsētplānošanas uzņēmuma SIA "Grupa93" īpašnieks un vadītājs Neils Balgalis un apvienības "Pilsēta cilvēkiem" pārstāvis Māris Jonovs.

Neils Balgalis norāda, ka straujā elektrisko skrejriteņu parādīšanās ir vēl tikai ziediņi, mēs saskarsimies ar braucošiem robotiem, braucošiem koferiem, braucošiem māmiņu ratiem un braucošiem vecu cilvēku krēsliem, jo elektro ir visur. Ir jābūt pamatīgai infrastruktūrai gājējiem, velosipēdistiem un tiem, kas pārvietojas ar dažādiem elektro transporta līdzekļiem. Ir jāmācās visu savietot, nevienu satiksmes dalībnieku neizspiežot.

LAMB aicina skrejriteņu lietotājus pievērst uzmanību tam, ka nav vieni uz ielas, riteņu celiņa vai ietves, kā arī aktivizēt likumdošanas pilnveidošanas procesu, kas skar šo jomu. Piemēram, kur var atrasties skrejritenis – uz braucamās daļas, autobusu joslas, veloceliņa vai trotuāra, kur ir tā vieta satiksmē. No cik gadiem drīkst braukt ar šo braukšanas līdzekli un ar kādu ātrumu drīkst pārvietoties.

Juris Teteris skaidro, ka elektrisko skrejriteni ar ātrumu līdz 25 km/h uzskata par sporta un atpūtas inventāru. Ar to drīkst pārvietoties pa velosipēdiem un gājējiem paredzēto infrastruktūru.

Ir elektriskie skrejriteņi, kuriem paredzētais braukšanas ātrums ir lielāks, tie savukārt ir uzskatāmi par mopēdi un to vadītājiem jāievēro visi noteikumi, kas attiecas uz mopēda vadīšanu. Diemžēl ir arī jaudīgi skrejriteņi, kas neatbilst nekādām tehniskām prasībām, tos nevar reģistrēt, līdz ar to, ar tiem nevar piedalīties satiksmē.