Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Zinātnieki to, ka 15 stundu darba nedēļa kļūs par realitāti dažu paaudžu laikā, paredzēja jau pagājušā gadsimta 30.gados. Tas gan arvien izklausās fantastiski, bet pārmaiņas notiek un tās mūs sagaida arvien vairāk. Šobrīd krīze ir parādījusi, ka varam strādāt attālināti, citādi plānot darba laiku un veltīt vairāk laika sev, ģimenei un pašattīstībai, darbojoties tikpat efektīvi. Kā pasaulē mainījusies personālvadības politika un kādi ir jaunumi šajā jomā, raidījumā Kā labāk dzīvot analizē HR digitālo transformāciju vēstnese datu tehnoloģiju uzņēmumā "SQUALIO" Liesma Rijniece, Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētāja Eva Selga un kognitīvi biheiviorālās terapijas terapeite Agnese Orupe.

"Ilgtermiņā ticu, ka 15 stundu darba nedēļa pēc pāris paaudzēm būs pieejama, ja mēs spēsim kritiski paskatīties uz saviem procesiem," vērtē Liesma Rijniece.

Rijniece norāda, ka šobrīd, attīstot savas digitālās prasmes, iegūstam neatsveramu pieredzi, kuras ir viena no nākotnes kompetencēm. Piespiedu kārtā tagad daudziem tās ir nācies mācīties gandrīz no nulles.

No uzņēmumu viedokļa ir savu procesu pārskatīšana, vai tas , ko darām, ir efektīvi, vai konkrētais process ir vajadzīgs, vai varam pārcelt to uz digitālajiem risinājumiem. Digitālie risinājumi neatņem darbu, tas tieši papildina, kā efektīvāk un labāk varam sasniegt savus mērķus.

Eva Selga uzskata, ka labās lietas, ko devis darbs krīzes apstākļos ir laika ekonomija ļauj izdarīt. Esot mājās ieguvēji ir ģimenes locekļi, jo vairāk laika pavadām kopā. 

"Tiešām esam iemācījušies cienīt šo laiku, ko pavadām kopā, esam iemācījušies strādāt citādi, izmantot vairāk datus, tehnoloģijas. Šobrīd vairāk kā nekad arī biznesa lēmumu tiek pieņemti, balstoties uz izvērtējumu," analizē Selga.

"Efektizācija un savu resursu apzināšana ir milzīgā pievienotā vērtība, ko šobrīd uzņēmumi iegūst, jo katrā uzņēmumā ir milzīgs potenciāls, neizmantots resurss, kas kaut kur ir, bet viņu ir grūti atrast ikdienas steigā. Šobrīd, paskatoties no citas puses uz biznesu, droši vien atrodam daudzas iespējas," turpina Selga.

Agnese Orupe bilst, ka prasme pielāgoties būs svarīga arvien vairāk.

"Tas, ko uzliks on-line vide un, ja mēs šādi turpināsim, būs arvien labāk jāprot kļūt patstāvīgiem, jo pašiem būs jāuzņemas atbildība par savu laika plānošanu, cik daudz ir laika zagļu,:" vērtē Orupe. "Būs jāstrādā pie komunikācijas prasmēm, parādīsies varbūt citas nianses - prasme komunicēt tiešsaistē, arī prasme pateikt nē, kad darba ir par daudz."