Ceļojumā var doties kājām, ar divriteni, automašīnu, bet „Lauku ceļotājs” uzsācis kopīgu sadarbību ar Autotransporta direkciju, lai uzlabotu un veicinātu Latvijas iepazīšanu un apceļošanu ar sabiedrisko transportu. Vai tiešām iespējams mainīt mūsu ceļošanas ieradumus, diskutējam raidījumā Kā labāk dzīvot. Par iespējām doties ceļojumā ar sabiedrisko transportu stāsta "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele, Alūksnes Tūrisma informācijas centra vadītājas vietniece Dace Bumbiere-Augule un Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Ceļojums ar sabiedrisko transportu - vilcienu vai autobusu - ir demokrātisks ceļošanas veids, par kuru vairāk domāt rosinājuši ārzemju tūristi, kas nevēlas Latvijā īrēt automāšīnu, bet braukt ar sabiedrisko transportu, Kāpēc arī Latvijas iedzīvotājus neaicināt ceļot ar sabiedrisko transportu pa savu zemi?

Autotransporta direkcija kopā ar "Lauku ceļotāju" ir izveidojusi septiņus maršrutus, septiņus Latvijas valstiskuma veidošanās ceļus – Līvu, Jēkaba, Brīvības, Baltijas, Daugavas, Gaismas un Māras ceļu. Ceļi ved pa sabiedriskā transporta maršrutiem, un, tos izbraucot, var apskatīt gan vēsturiski nozīmīgās vietas un objektus, gan dzirdēt stāstus par personībām un notikumiem, kas sekmējušas valsts dibināšanu un nacionālās identitātes veidošanos.