Virtuālā vide šobrīd ir ielauzusies praktiski visās mūsu dzīves jomās, tāpēc informācijas tehnoloģijas vairs nav tikai ar digitālām prasmēm apveltītu cilvēku monopols. Raidījumā Kā labāk dzīvot diskutējam, vai ikvienam modernam 21. gadsimta cilvēkam kaut nedaudz jābūt  IT speciālistam? Un galvenais – kā par tādu kļūt? Raidījuma viesi LIKTA balvas “Platīna pele” 2018. gadā ieguvēji - Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska un SIA “Learn IT” skolotājs, balvas "Labākais e- skolotājs" saņēmējs Kaspars Irbe, kā arī LMT biznesa vadības dienesta direktors Vīgants Radziņš un grāmatas "Programmēšanas pamati" autors Raivis Ieviņš.

  • Mūsdienu cilvēkam ne tikai jāmācās programmēšana, ir jābūt daudzpusīgam un jāsaprot, kur to pielietot, jāprot sevi aizsargāt internetā un jāprot parūpēties par privātumu. Jābūt arī iejūtīgām internetā pret citiem. Tas nav tikai par programmēšanu, matemātiku un loģisko domāšanu.
  • Reālā dzīve nav atrauta no interneta vides. Tās pašas normas, ko ievērojam uz ielas, jāievēro arī virtuālajā vidē. Tas, ko dari interneta vidē, ir pa īstam!
  • Reti kurā skolā māca programmēšanu un parasti tikai vidusskolā. Bieži tās ir ģimnāzijas, kas piedāvā iepazīt šādu iespēju. Vajadzētu sākt ātrāk.
  • Ja vari pats pielabot programmu, var daudz efektīvāk strādāt.
  • Svarīgā ir vispusība risinājumu meklējumos, kritiskā domāšana. Tās ir kompetences, kas svarīgas, lai labāk justos un arī būtu konkurētspējīgi nākotnē.
  • Skolēniem svarīgi parādīt, kas ir programmēšana, jo negatīvie stereotipi ir ļoti spēcīgi.