Arī šogad visi Rīgas apkārtnes iedzīvotāji un viesi ir aicināti piedalīties velo-foto orientēšanās akcijā. Akcija norisināsies otro reizi. Tā notiks no maija līdz septembrim astoņos Rīgas apkārtnes novados – Mārupē, Ķekavā, Salaspilī, Baldonē, Ikšķilē, Ogrē, Ropažos un Stopiņos. Par akciju interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot. Plašāk stāsta Salaspils novada domes Attīstības daļas tūrisma organizatore Ieva Tumana,  Mārupes novada domes tūrisma organizatore Elīna Brigmane un aktīvā tūrisma portāla „Pargajieni.lv” vadītājs, idejas autors un gids Carnikavas novadā Jānis Zariņš.

Pasākuma mērķis ir piedāvāt iespēju dalībniekiem aizraujošā veidā apskatīt interesantus dabas, aktīvās atpūtas, kultūrvēstures un citus objektus minēto novadu teritorijās, popularizēt velo braukšanu kā aktīvu brīvā laika pavadīšanas iespēju un aicināt novadu iedzīvotājus un viesus labi pavadīt laiku gan ģimenes, gan draugu lokā.

Šogad akcija sauksies “Apceļo Kaimiņus” un norisināsies 8 posmos:

11. maijs – pirmais posms, Ķekavas novads.
9. jūnijs – otrais posms, Ikšķiles novads.
6. jūlijs – trešais posms, Ogres novads.
20. jūlijs – ceturtais posms, Ropažu novads.
3. augusts – piektais posms, Baldones novads.
17. augusts – sestais posms, Stopiņu novads.
7. septembris – septītais posms, Salaspils novads.
21. septembris – noslēdzošais astotais posms, Mārupes novads.

Vidēji katra posma distance plānota 50 km. Piedalīties var ikdiens, veidojot 2-5cilvēku komandu, kas kopā meklēs norādītos kontrolpunktus. Pieteikties akcijas pirmajam posmām var jau no 15.aprīļa.