Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Tas ir gandrīz neizbēgami, ka pēc lielākiem vai mazākiem mājokļa remontdarbiem pāri paliek neizlietoti būvmateriāli - krāsu bundža, grunts maisiņš vai tapešu rulli. Pētījumā Vācijā atklājies, ka vidēji pāri paliek 15% iegādāto materiālu. Ārā mest tos negribas, glabāt īsti nav kur, tad kur tos likt? Ir iespējams risinājums, ar kuru iepazīstinām raidījumā Kā labāk dzīvot.

Biedrības “Free Riga” ilgtspējas un attīstības projektu vadītāja Zane Ruģēna iepazīstina ar projektu, kura ietvaros aicina mainīties ar remontlietām un būvmateriāliem, kas pašiem vairs nav vajadzīgi projekta Urge ietvaros. Aicina nest dažādas praktiskas lietas, kas noder remontam, uz remontlietu un materiālu maiņas punktu. Neturēt ilgi mājās. Šis ir pilotprojekts, lai apkopotu informāciju cilvēkiem, kas šādus punktus vēlētos veidot arī citviet Latvijā. Ar pilotprojektu vēlas pārbaudīt, vai cilvēkiem ir interese, vai varētu būt kāda pievienotā vērtība telpām, varbūt cilvēki grib arī nākt kopā un mācīties, apmainīties arī ar informāciju.

Par iespējām nodot nevajadzīgās remontlietas var interesēties par tālruni 28326 446 vai mājaslapā remontmaina.lv.

Par risinajumiem nevajadzīgo būvmateriālu vai arī pat būvgružu izmantošanai stāsta arī Rīgas enerģētikas aģentūras starptautisko projektu koordinatore, “Urge” vadītāja Ieva Kalniņa un arhitekte Marija Katrīna Dambe, pārstāv “NOMAD architects”.

Uzņēmuma "Clean R" izpilddirektors Valerijs Stankevičs arī iepazīstina ar projektu par būvniecības pārpalikumu apmaiņas punktu.

Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks Māris Šinka stāsta par jaunajiem projektiem RTU saistībā ar jaunu būvmateriālu izstrādi saistībā ar aprites ekonomiku.