Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Piecsimt – apmēram tik daudz reižu gadā Latvijas debesīs uzšaujas liesmu mēles no netīrītajiem māju skursteņiem. Ne vienmēr tas beidzas ar ugunsgrēku, bet no izbīļa un ugunsdzēsēju saukšanas gan varētu izvairīties, ja pienācīgi sagatavojamies apkures sezonai! Raidījumā Kā labāk dzīvot atgādinām, kā uzturēt kārtībā mājas dūmeņus.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks Dzintars Lagzdiņš norāda, ka sodrēji jāiztīra pirms apkures sezonas sākuma no dūmvadiem. Pieredze rāda, ka tā nenotiek naudas trūkuma, apziņas trūkuma, laika trūkuma dēļ. Arī sociālais stāvoklis nosaka cilvēka izvēli tīrīt vai netīrīt dūmvadus pirms apkures sezonas.

"Nav tie bagātākie klienti, kas izdomā, ka ir jātīra. Ar tīrīšanas darbiem vairāk nodarbojas cilvēki, kam ir sapratne par to, kas visu mūžu to ir darījuši. Līdz ar to šādos, gan dzīvoklīšos, gan nelielās mājiņās ar malkas apkuri, dzīvo sociāli ne tik labi pozicionēti personāži," piekrīt skursteņslauķis Māris Bambis.

"Bīstamība, ka saglabātas vecās krāsnis no padomju laikiem, kas atrodas dzīvokļos. Šobrīd cilvēkam nekas nav atmiņā, kā tas jādara un jātīra, jo tajā laikā ar to nodarbojās valsts struktūra. Viss tika izdarīts viņa vietā. To, ka tas šobrīd privātīpašums, ir jāsakopj, lai kaut ko sāktu darīt un ieekonomētu uz tā rēķina," vērtē Māris Bambis. "Šobrīd katrs otrais uzdod jautājumu, kā man ieekonomēt, kā es varēšu šo palietot vai to. Ir jāsaprot, ka tam ir jāgatavojas, ir jāsakopj savas apkures ierīces, vēl jāsagādā kurināmais, kuram jau sen bija jābūt sagatavotam. Tagad strauji gribēs kaut ko darīt, tie rezultāti nebūs labākie. Būs vēl sliktāk."

--

Podkāstu aptauja: https://ej.uz/podkastuaptauja/