Fotoradari, kuri mēra vidējo ātrumu garākā ceļa posmā, sāks darbu uz Tīnūžu – Kokneses šosejas 1. aprīlī, un šo pilotprojektu paredzēts īstenot līdz šī gada beigām. Raidījumā Kā labāk dzīvot interesējamies par vidējā ātruma mērīšanas fotoradaru uzstādīšanu Latvijā un kāpēc nepieciešama šāda sistēma. Ar izmaiņām iepazīstina Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis Jānis Golubevs, Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, Drošas braukšanas skolas direktors Jānis Vanks un satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis.

"Policija pieņems lēmumus par vidējā ātruma pārsniegšanu un pēc mērījuma nosūtīs cilvēkam protokolu, ja vidējais ātrums konkrētajā posmā tiks pārkāpts," skaidro Jānis Golubevs.

"Šīs ir pilotprojekts. Laika un naudas jautājums, lai šādu kontroli ieviestu uz visiem ceļiem, kur notiek negadījumi un nepieciešams satiksmi nomierināt," atzīst Golubevs.

Uz Tīnūžu – Kokneses šosejas ir uzliktas divas kameras, vienā punktā fiksēs ar kādu ātrumu iebrauc šajā posmā, otrā – ar kādu izbrauc. Jābrauc ar 90 km/h un tad iekļausies laikā, kurā jānobrauc šis ceļa posms.

Normunds Krapsis norāda, ka šis ir viens no risinājumiem, lai satiksmes drošības situāciju uzlabotu.