"Lielākas mocības sunim ir dzīvot pie ķēdes, bez uzmanības, bez kustībām un būt atstumtam," atzīst kinoloģe Jūlija Bogomolova. Savukārt mazo sunīšu īpašnieki bieži aizmirst, ka tas ir suns nevis aksesuārs. Viņi bieži atrodas augšā pie saimnieces, klēpī, un viņi aug, baidoties no pasaules.

"Kļūda – ņemt suni kā dizaina elementu, ņemt suni, kurš patīk vizuāli, nepiešķirot nozīmi viņa rakstura īpašībām," vērtē biedrības "Baltais suns" vadītājs un instruktors Dāvis Muižnieks.

Servisa suņi palīdz cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, piemēram, atnest segu, nodzēst gaismu, izdarīt lietas, ko daudziem šķiet pašsaprotamas un elementāras, bet dažiem ir grūti veicamas.

"Piesiets suns diez vai kaut var nosargāt, jo viņš ir ierobežots," uzskata Latvijas Kinoloģijas Federācijas instruktors Ivars Lielpēteris. Mūsdienās sargsuns īsti nav vajadzīgs, ja zaglis gribēs ieiet jūsu mājā, suns būs pēdējais, kas viņu atturēs. Suns cilvēkam vairāk mūsdienās ir prieka pēc.

Diskutējam, kā izvēlēties suni, lai priecīgi par izvēli būtu cilvēki, lai laimīgs būtu iegādātais dzīvnieks, lai dzīvnieks un saimnieks kļūtu viens otram par labāko draugu.