Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Nepārdomāta un nepareiza diēta var arī radīt vielmaiņas traucējumus! Fiziskās aktivitātes visos vecumos ir vajadzīgas un svarīgas. Kampaņas nelīdzēs, ne dietu ievērošanā, ne sportošanā. Sportot kampaņveidīgi nav ieteicams, organismam nav resursu lielai īslaicīgai slodzei, atgādina raidījuma Kā labāk dzīvot viešņas.

Diētas - neskaitāmi varianti, kas sola tūlītējus rezultātus. Vilinoši, vai ne? Tomēr mediķi neiesaka paļauties uz brīnumiem, ko sola kārtējā diēta vai trīs dienu fitnesa programma. Svara samazināšana ir nopietns un reizēm ilgstošs process. Kā tievēt, sportot, ēst un darīt to visu, nekaitējot organismam raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro uztura konsultante, fitnesa trenere Vendija Anskaite, fizioterapeite, fiziskās sagatavotības trenere Diāna Stupele un klīnikas "DiaMed" fizioterapeite Liene Cipule.

“Diēta domāta, lai veselīgi ēstu atbilstoši organisma prasībām. Jāsaprot, ko manam organismam vajag,” norāda Liene Cipule. Sabiedrībā parasti populāras ir kampaņveidīgas svara zaudēšanai.

“Sportot, lai nomestu svaru nevar kampaņveidīgi, bet sportot mērķtiecīgi cilvēki negrib, vērtē Diāna Stupele. Diēta asociējas ar kaut ko drastisku, veselīgs uzturs, pareizas fiziskās aktivitātes un viss ar mēru.

“Kad ir iegājies pareizs uzturs kā dzīvesveids, tad cilvēks jau vairāk saprot, vai tas, ko viņam tagad gribas, ir tāpēc, ka viņam gribas sevi palutināt, vai viņam to gribas, jo kaut kā trūkst,” analizē Vendija Anskaite.

Tam, ka kampaņas uztura izmaiņās un sportošanā neko labu nedod, piekrīt arī Vendija Anskaite. Viņa norāda, ka organisms kampaņas laikā to tik vien gaida, kad tā beigsies, pieprasa iepriekšējo dzīves veidu, cilvēks ir diskomfortā un no kampaņas nav jēgas.