Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Valsts policijas padziļinātais pētījumā liecina, ka 37,5 % smagos ceļu satiksmes negadījumos cietušo ir vecumā pēc 60 gadiem, bet gājēji, kas izraisījuši ceļu satiksmes negadījumus, ir apmēram trešdaļa. Tāpēc šobrīd startē jauna satiksmes drošības kampaņa „Strauja sirds, bet kājas lēnas”. Par tās mērķiem, saruna raidījumā Kā labāk dzīvot. Raidījuma viesi: Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieka vietnieks Andris Locs, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Gerontoloģijas klīnikas vadītājs profesors Jānis Zaļkalns un Ceļu satiksmes drošības direkcijas sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Jānis Aizpors. Pa tālruni sazināmies ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes ārstu reanimatologu Viktoru Gorovenko.

Saskaņā ar Valsts policijas datiem, ik gadu ceļu satiksmes negadījumos traumas gūst vairāk nekā 200 gājēju vecumā virs 60 gadiem. Pērn negadījumos iekļuvis 231 seniors, no tiem 38 tika smagi ievainoti, bet 22 – gāja bojā.

Kampaņas ietvaros seniori tiek aicināti nepārvērtēt savas spējas un aizdomāties ne tikai par savu, bet arī citu satiksmes dalībnieku drošību uz ceļa. Ja domās vēl ir straujums un pārliecība, tad fiziskās spējas un maņas var pievilt.

Jānis Zaļkalns atgādina ieteikumi, ko viņam savulaik mācījis braukšanas instruktors: “Ja tu brauksi, ievērojot visus likumus, un pieņemsi, ka neviens cits satiksmes dalībnieks nezina un neievēro, tad tu sevi pasargāsi no avārijām."

Zaļkalns norāda, ka to var arī pāradresēt gājējiem – ievēro visu, bet domā, ka neviens cits, izņemot tevi, neievēros. Tad tu pasargāsi sevi!

Līdzīgu pamācību par uzvedību uz ceļa no sava braukšanas instruktora savulaik saņēmis arī Andris Locs. Izbraucot uz ceļa, nevajag domāt, ka nekas nenotiks, jābrauc ar domu, ka negadījums var notikt jebkurā brīdī, tad pievērsīsi daudz vairāk uzmanības norisēm uz ceļa.