Līdz 23. martam Dabas muzejā aplūkojama izstāde „Katram savs mīļdzīvnieks", kurā redzami dažādi turēšanai mājas apstākļos piemēroti mīļdzīvnieki – pundurtruši, lielie truši, grauzēji, putni (sarkanspārnu papagailis, korella, viļņotais papagailis, kanārijputniņi, punduržubītes, u.c.), kā arī pa pārstāvim no zirnekļu un rāpuļu pasaules. Raidījuma tiešraidē mēs ne tikai stāstīsim, bet arī rādīsim, kas notiek Dabas muzejā. Vienotā sabiedrisko mediju portāla www.lsm.lv  piedāvātajam ierakstam no muzeja varat sekot arī zemāk.

Skatīties raidījuma ierakstu no Dabas Muzeja šeit:

Sarunas par mīļdzīvniekiem un to, kā viņiem nodrošināt pienācīgus dzīves apstākļus mūsu mājās ar fonda Dzīvnieku draugs valdes locekli Solvitu Vību, Latvijas Dabas muzeja direktora vietnieci zinātniskajā darbā Gunu Bagradi, muzejpedagoģi Unu Bērziņu, Zooloģijas nodaļas vadītāju Rūtu Sukovsku un zooloģijas nodaļas speciālistu Edgaru Dreijeru, muzeja ornitologu Dmitriju Boiko. Kā arī Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrības Trusis un citi pārstāvēm Ilgu Mihneli un Mirdzu Siliņu, kuras trusīšus audzē jau vairāk nekā 20 gadus.

Trusis pēc savas dabas ir līdzīgs kaķim, jo iet kur grib un dara, ko grib. Bet trusis ir arī bailīgs un ziņkārīgs. Ja nobīstas tad pēc pāris brīžiem var redzēt ausis kustamies, jo grib zināt, kas tad īsti notiek. Truši reizēm pat dzenā suņus kaķus, jo viņiem tīk pierādīt savu pārākumu. Ežus vispār nevajag nest mājās un viņiem dot pienu. Ja ezis atnāk pie mājas, var par viņu papriecāties un ļaut, lai dzīvnieks iet tālāk. Par dzīvniekiem vajadzētu priecāties savvaļā, nevajadzētu pret savvaļas dzīvniekiem izturēties ar cilvēciskotu izpratni – likt viņus gulēt uz spilvena.

Tiem, kas nolēmuši turēt putnu zirnekļus, jārēķinās ar to, ka viņi kož, kā arī ar to, ka viņiem jādod dzīva barība. Tas nozīmē, ka mājās jāaudzē arī circeņi vai prusaki. Madagaskāras šņācējprusaks nav tik izvēlīgs, ēd burkānus kartupeļus, auzu pārslas klijas, maizi un pats var arī nokost no šķēles, cik vajadzīgs.