Veselības ministrija (VM) piedāvās izskatīšanai valdībā vairākus veselības apdrošināšanas modeļus, bet ministrijas ieskatā labākais būtu jauktais modelis – daļēji pārdalīt budžeta finansējumu par labu veselības nozarei un daļēji noteikt jaunu maksājumu, raidījumā Krustpunktā sacīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (Zaļo un zemnieku savienība). 

Veselības ministrijai līdz jūlijam jāiesniedz valdībai priekšlikumus par obligātās veselības apdrošināšanu. Belēvičs norādīja, ka ir vairāki modeļi, piemēram, savulaik ministres Ingrīdas Circenes piedāvātais modelis valsts apmaksātus medicīnas pakalpojumus piešķirt tikai iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājiem un valsts apdrošinātajām grupām un veselības aprūpes nodrošināšanai novirzīt daļu no šī nodokļa ieņēmumiem.  

Vēl viens modelis ir Latvijas Bankas izstrādātais, citu modeli izstrādājot Saeimas deputātu grupa, un arī Veselības ministrijai būs savs modelis. Belēvičs neatklāja, kādas varētu būt šī modeļa detaļas, bet norādīja, ka tas būs “jauktais modelis”.

Pirmajā daļā jautājumus ministram uzdod žurnālistes Zane Eniņa un Inga Paparde.