Daudz kas pasaulē ir savādāks nekā izskatās, un citkārt aiz ārējā veidola ir ļoti grūti saskatīt lietu patieso dabu. Par šo tēmu gan filozofiskā, gan gluži burtiskā nozīmē savā izstādē „Tumsā” runā Lietuvā dzīvojošais ukraiņu fotogrāfs Valentīns Odnovjuns. Lai arī tikai nesen vēl beidzis studijas, viņš jau plūcis laurus dažādos fotokonkursos gan Lietuvā, gan ārpus tās.

Viņa darbi uzrunājuši arī Latvijas Fotogrāfijas muzeja vadītāju Mairu Dudarevu, kura uzaicinājusi tos parādīt arī Latvijā. Izstādi atklās 28.februārī

Valentīns Odnovjuns, sākot sarunu, uzsver, ka viņš sevi nesauktu tikai un vienīgi par fotogrāfu. Radot darbus, viņam galvenais ir filozofiskais aspekts, un fotogrāfija ir tikai kā instruments, lai sasniegtu mērķi.

Dzimis un audzis Ukrainā, aptuveni 25 gadu vecumā Valentīns pārcēlās uz Lietuvu, jo kādā fotoseminārā viņu ļoti iedvesmoja sastapšanās ar profesoru Alvīdu Luki no Viļņas Mākslas akadēmijas. Pirms diviem gadiem Valentīns absolvēja akadēmiju Viļņā, ieguva maģistra grādu fotogrāfijā un mediju mākslās. Vēl mācību laikā viņa darbi saņēmuši augstu novērtējumu dažādos konkursos Lietuvā, Polijā un Serbijā.

Rīgā viņš rāda darbus no diviem izstāžu cikliem „Novērošana” un „Horizonti”, kas tapuši aptuveni divu gadu laikā.