No 26.novembra līdz 2. decembrim Kaņepes Kultūras centrā, kinoteātros “Splendid Palace” un “Ksuns” norisināsies Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS”. Festivālā tiks izrādītas 154 filmas 10 programmās. Šogad festivāla uzmanības lokā ir pilsoņu tēma, - īpaša filmu programma pievēršas tautu tradīcijām un nacionālisma atdzimšanai pasaulē, kā arī aplūko pilsonības un nacionālos jautājumus ar viegli ironisku skatu. Par plašo filmu programmu un gaidāmajām pirmizrādēm Kultūras Rondo studijā izvaicājam festivāla radošās grupas pārstāvjus - producenti Agnesi Krastkalni un kuratori Laimu Graždanoviču.

Pilsoņu tēmu festivālā risinās filmu programmas "Tautu ritmi", "Revolucionāri", "Nacionālisti", "Latvieši" u.c., kā arī Viktora Freiberga kinolekcija "Naivais pilsonis", sieviešu stand-up improvizācijas teātra izrāde "Pilsoņi", igauņu pilnmetrāžas filma "Rodeo", kas komiskā gaismā atklāj neatkarības atgūšanu, kā arī starptautisku festivālu piedāvātas viesprogrammas: Tamperes kinofestivāla programma "Labie pilsoņi", Amsterdamas kinofestivāla "Manifesto" piedāvātā filma "Labā māte" un Parīzes festivāla "Signes de Nuit" piedāvātā pilnmetrāžas filma "Nāves iemesls nezināms", kas kritiski vērtē farmācijas biznesa pamatus. Seanss "Dzintara latvietis pūš pīlītes" būs veltīts latvietības atainojumam kino, savukārt par godu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas 100 gadu jubilejai tiks izrādīta īpaša Baltijas simtgades spilgtāko īsfilmu programma.

Festivāla atklāšanas seanss 27. novembrī kinoteātrī „Splendid Palace” ar kinokoncertu - Latvijas Kultūras kanonā iekļautā Aleksandra Rusteiķa spēlfilma “Lāčplēsis” (1930) tiks demonstrēta Latvijas Radio kora dzīvās mūzikas un komponista, kontrabasista Kristapa Pētersona spēles pavadījumā.