Galerijā „Alma” izvietota mākslinieka Andra Brežes izstāde „Īsie stāsti”, kurā izmantoti jau esoši jeb „ready-made” objekti un to fragmenti, gan darināti jauni. Iekļauti asprātīgās un ironiskās tēmās, tehniski filigrāni veidotie priekšmeti gan savstarpēji saspēlējas, gan pilda autora piešķirto lomu katrs par sevi.

Andra Brežes darbības jomas iekļauj grafiku, instalācijas, objektus, grāmatu ilustrāciju, glezniecību, performanci. Andris ir arī dzejnieks – viņa darbi izdoti krājumos „Tetovējumi” un „Šnabji/Blaknes”, pirmais no tiem apbalvots ar Klāva Elsberga prēmiju, savukārt otrais, kuru papildina vizuālās dzejas krājums „Blaknes uz plaknes”, saņēmis Latvijas Literatūras gada balvu un arī Aleksandra Čaka balvu. Dzeju viņš izdevis ar pseidonīmu Žebers. Vietām skarbi ironiskos, vietām – rēni apcerīgos dzejoļus komponējis Juris Kulakovs grupas „Pērkons” dziesmām, šobrīd tie iekļauti „Ansambļa Manta” un Edgara Šubrovska skaņdarbos.

Ironija ir klātesoša arī mākslinieka jaunajā izstādē „Īsie stāsti” – izstādītajos telpiskajos darbos nolasāmas dažādas padomju laika reminiscences gan ekscentriski sadzīviskā, gan strikti ideoloģiskā līmenī. Tāpat skatāmi darbi, kuri ir ārpus konkrēta laikposma vizuālā diktāta un iedzīvina autora paša rokrakstu.  

Mākslas kritiķe Santa Hirša raksta: „Stāstu tēli Brežes darbos tiek dekonstruēti, noslīpējot tos līdz jaunai, bieži vien pretrunīgai nozīmei, taču rezultāts nav tikai nihilistiski patvaļīgs izdomājums. Tiek izcelta tēliem jau sākotnēji piemītošā divējādā daba, kas bieži vien saskatāma tikai šo īpašību apvērsumos. Autora formula sasaucas ar virkni sirreālisma un dadaisma eksperimentiem, absurda estētikas noskaņām, kas vērstas pret mākslas darba burtiskumu un vienlaikus arī vienkāršotiem pašas dzīves skaidrojumiem racionāli sakārtojamās kategorijās, kurās balts ir balts un melns ir melns.”

Skaidrojumus par dažiem no izstādē iekļautajiem darbiem sniedz pats autors. Sākam ar ļoti īpatnēju lecamauklu, kas piestiprināta pie ierāmēta saplākšņa kvadrāta. Auklas vietā koka rokturos ir iestiprināta dzeloņstieple.