Septembrī 160.gadskārtu atzīmēsim lielākajam pasaku un teiku krājējam, skolotājam Ansim Lerhim-Puškaitim. Viņa gads pavasarī ieskandināts ar pasaku istabas atvēršanu Džūkstes pasaku muzejā. Par latviešu pasaku tēvu Kultūras Rondo studijā pārrunājam ar muzeja vadītāju Ditu Silavu un folkloras pētnieku Gunti Pakalnu.

2.septembrī, atzīmējot Anša Lerha-Puškaiša jubileju, Džūkstes pasaku muzejā durvis vērs Anša Lerha-Puškaiša klase, savukārt Latvijas Radio sāks skanēt cikls „Latviešu pasaku gads Radioteātrī”.

2. septembrī Anša Lerha-Puškaiša 160.gadskārtas svinības sāksies Džukstes pagastā ar ziedu nolikšanu pie Puškaiša pieminekļa, bet plkst. 11 Anša Lerha-Puškaiša dēstītajā parkā Džukstes pagasts dāvina pasaku krēslu. 

"Pulksten 13 būs pasākums Džūkstes pasaku muzejā, kur atklāsim klases telpu, būs izrāde, būs dažādas atrakcijas, kuru pamatā ir 12 Anša Lerha-Puškaiša pierakstītās pasakas no Džūkstes pasaku grāmatas," atklāj Dita Silava. 

Šogad apaļas jubilejas atzīmēsim arī vēl diviem nozīmīgiem pasaku vācējiem un apkopotājiem - Kārlim Arājam un Pēterim Šmitam, tāpēc svinot "Latviešu pasaku gadu", Radioteātris aicinājis stāstīt pasakas cilvēkiem, kuru ikdienas darbs nav saistīts ar pasakām, bet kuriem, arī pieaugušiem esot, pasakas nozīme dzīvē nav mazinājusies.

Cikls „Latviešu pasaku gads Radioteātrī” Latvijas Radio 1 sāks skanēt 2. septembrī plkst. 20.45 un turpmāk to varēs dzirdēt katru pirmdienas vakaru līdz pat novembrim. Kā pirmā skanēs Latvijas Valsts prezidentes (1999-2007) Vairas Vīķes-Freibergas lasītā pasaka „Garā pupa”.