12. oktobrī un nedēļas nogalē Rīgas cirkā notiks izrāde-ekskursija „Brīnuma skartie”, kuru veido radošā apvienība „Kvadrifrons”. Ceļojot pa 20 punktiem visas cirka ēkas teritorijā, divu stundu laikā skatītājiem ir iespēja pabūt vietās, kas vēl cirka darbības laikā nevienam citam ārpus personāla nebija pieejamas.

Jauno teatrāļu apvienības „Kvadrifrons” izrāde-ekskursija „Brīnuma skartie” ir individuāla Rīgas Cirka ēkas izpēte. Katram izrādes dalībniekam tiek izsniegta aizsargķivere ar tajā iestrādātu gaismas avotu un audio austiņām, kā arī karte. Nonākot konkrētos ēkas punktos – manēžas skatītāju vietās, ģērbtuvēs, grimētavās, zvēru krātiņos – skatītāju austiņās uzrunā tās vietas varonis. Kopumā 20 punktos tiek izstāstīta Rīgas cirka vēsture. Tas tiek darīts ne tikai faktoloģiski, bet arī emocionāli, un ar humora pieskaņu. Galvenā varone starp austiņās skanošajām balsīm ir pati cirka ēka, kuras lomā iejutusies aktrise Lolita Cauka.

Izrādē dzirdamos stāstus vēsta ļoti dažādi cirka ļaudis – savā pieredzē dalās galdnieki, klauns, medpunkta dežūrārsts un pat sanitārās inspekcijas inspektors, kurš pārbauda ēkas sanitāro mezglu, kā arī plejāde citu tēlu, kuru balsīs iejutušies aktieri Ar dokumentālo liecību apkopošanu un vēstures nianšu izgaismošanu, kā arī jaunu tēlu radīšanu projektā „Brīnuma skartie” nodarbojās Lauma Vītola un Evarts Melnalksnis.

Apvienība „Kvadrifrons” savu radošo darbību Rīgas cirkā turpinās arī nākamnedēļ - ar Mūzikas teātra un vācu režisores Alīsijas Goigelinas veidoto iestudējumu „Pavasaris”, kas tapis pēc Franka Vēdekinda lugas "Pavasara atmoda" motīviem; savukārt 26.oktobrī skatītājiem būs iespēja novērtēt Klāva Meļļa Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mākslas maģistratūras studiju diplomdarbu „Himna”, kurš, pēc paša autora vārdiem, tapis pēc „visādiem motīviem”.