Ar izstādi “Ēdot ananasus uz Mēness” Latvijas Okupācijas muzejā 15. maijā sāksies "Rīgas Fotomēnesis". Tas aicina reflektēt arī par kolektīvajām utopijām un fotogrāfiju. Kultūras Rondo studijā par Fotomēneša programmu stāsta fotogrāfi Arnis Balčus, Alnis Stakle un Eva Saukāne.

Izstādes tēma ir tapusi, iedvesmojoties no laikmetīgām kultūrsituācijām pēcpatiesības ērā, kur viltus ziņas, daļējas patiesības, algoritmos balstīts sociālo mediju saturs ir globālās sabiedrības ikdienas sastāvdaļa.

Festivāls “Rīgas Fotomēnesis” notiek no 13. maija līdz 16. jūnijam, piedāvājot 11 izstādes, lekcijas, prezentācijas, filmas, āra projekciju, portfolio skati un citus pasākumus.

Festivāla ietvaros būs skatāmas vairākas personālizstādes – Andreasam Meiksneram (Vācija) Kara muzejā, Ivetai Gabaliņai-Vaivodei (Latvija) Carevas galerijā, Evai Saukānei (Latvija) Arhitektūras muzejā, Elīnai Semanei (Latvija) bārā “Čē”, Marijai Kapajevai (Igaunija/Anglija) Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Jari Silomaki (Somija) Žaņa Lipkes memoriālā, Jānim Deinatam (Latvija) mākslas stacijā “Dubulti” un Martinam Kollaram (Slovākija) ISSP galerijā. Pilna festivāla programma pieejama festivāla mājaslapā.