Eduarda Smiļģa Teātra muzejā atklāta jauna multimediāla ekspozīcija, kas veltīta Latvijas Nacionālajam teātrimKultūras Rondo aicina neklātienē iepazīties ar izstādes stāstu par skatuves mākslu Nacionālā teātrī gadsimta garumā. Kopā ar ekspozīcijas autori Margitu Mantiņu, mākslinieci Daci Džeriņu, Nacionālā teātra literāro konsultanti Ritu Melnaci un Teātra muzeja direktoru Jāni Siliņu izstaigājām izstādi, atklājot gan teātra pirmsākumus – Pagaidu Nacionālo teātri Valkā, gan uzklausām stāstus par aktieriem, kuri devās trimdā, un arī par zābakiem, kuri atgriezās Latvijā; kā arī par leģendāro Jaunušana portfeli, kurā viņš nēsājis līdzi visu sezonas lugu eksemplārus.

Izstādes eksponātu vidū ir Nacionālā teātra visu laiku slavenāko izrāžu rekvizīti un tērpi, iestudējumu scenogrāfijas skices un maketi, fotogrāfijas un drukātās liecības, kā arī videofragmenti no izrādēm un pat kritiķu komentāri.

Izstādē ir iespēja ieraudzīt teātri gan caur režisoru, gan dramaturģijas, gan scenogrāfijas, gan aktieru prizmu. Un apsēsties vecajos teātra krēslos.