Pirms nedēļas eksperimentālajā mākslas telpā "Pilot" atklāta „BDO jauno mākslinieku balvas 2023” izstāde, un paziņots konkursa uzvarētājs. No piecām konkursa fināla pretendentēm visaugstāko žūrijas novērtējumu un BDO jauno mākslinieku balvu saņēma Agate Tūna ar instalāciju „Tehno- rēgs”.

Balva tiek pasniegta ceturto gadu, un trešo reizi konkursa izstāde skatāma eksperimentālajā mākslas telpā "PIlot". Šoreiz izstādes finālistu grupu veido piecas mākslinieces – Marta Viktorija Agruma, Katrīna Ieva, Dzelde Mierkalne, Annemarija Gulbe un Agate Tūna. Sabīne Vernere  mākslas telpas PILOT vadītāja,  arī  konkursa žūrijas pārstāve iepazīstina ar to mākslinieču darbiem, kuras nav klāt izstādes atklāšanā.

Šī gada laureāte arī ir zināma, un tā ir Agate Tūna ar darbu „Tehno-rēgs”, līdz ar šo apbalvojumu māksliniece iegūst arī naudas balvu – 2000 EUR. Savukārt pirmajā konkursa gadā balvu ieguva māksliniece Amanda Ziemele. Balvas mērķis ir atbalstīt jaunos māksliniekus pēc maģistra studiju absolvēšanas.

Jauno mākslinieču izstāde "Pilot" galerijā skatāma līdz nākamā gada janvārim. Bet Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības un scenogrāfijas 3. kursa studentu grupas izstāde "Tagad, ar jūsu atļauju" aplūkojama  galerijā Istaba.