No 28. augusta līdz 9. oktobrim bijušajā tekstilrūpnīcā "Boļševička" norisināsies grupas izstāde "Sintēze. Īstenības pētīšana caur kustību, attīstību un pretrunām", kurā septiņi jaunākās paaudzes latviešu mākslinieki, ar speciāli šai izstādei radītu darbu starpniecību, risina jautājumus par totalitātes un totalitārisma ideju iespējamību mūsdienu kultūrā. Kultūras Rondo ar izstādi iepazīstina tās kuratore Auguste Petre, uzklausām arī māksliniekus Madaru Kvēpu un Miķeli Mūrnieku.

"Ir ļoti garš ceļš bijis līdz šai izstādei. Patiesībā tas sākās ar to, kas es iestājos Latvijas Mākslas akadēmijā maģistrantūrā un mani pētnieciski interesē mākslas un politikas attiecības. Es nolēmu veidot pētījumu par par totalitārisma mākslu, bet par to, kā potenciāli mēs varam skatīties uz šo mākslu no šodienas skatpunkta un kā mēs varam šo jēdzienu interpretēt laikmetīgā kontekstā," iepazīstina August Petre.

Pēc divu gadu studijām viņa tās turpinājusi jau apgūstot kuratora darbu.

"Es sapratu, ka praksē man būtu visvieglāk līdz galam novest šo pētījumu, ja tas taptu kā izstādē," atzīst August Petre. "Paralēli man arī radās interese par to, kā vispār uz kaut kādām kultūras norisēm šobrīd skatās tieši tā paaudze, kas ir mana paaudze, kas deviņdesmitajos gados dzimušie jaunieši, autori, mākslinieki."

"Pirms aptuveni pusotra gada es sāku domāt par to, kā īstenot šo izstādi, un pirms gada uzrunāja septiņus māksliniekus, kuru darbība mani interesē, tīri subjektīvi man saistīja viņu šī mākslinieciskā valoda. Un man arī likās interesanti tas, kā tieši šie mākslinieki varētu interpretēt totalitātes un totalitārisma jēdzienu savā daiļradē,"turpina Auguste Petre.

Izstādē piedalās mākslinieki Aina Bikše, Krišjānis Elviks, Annemarija Gulbe, Madara Kvēpa, Miķelis Mūrnieks, Alise Sondore, Jānis Šneiders.