Dizaina glezniecība, glezniecība  dizainā, dizains glezniecībā – tas viss der, ja runājam par Valtera Kiršteina darbiem. Galerijā „Istaba” skatāma mākslinieka-dizainera Valters Kiršteina personālizstāde „Metropolis: 22-55-44”. Tajā līdzās abstraktajām gleznām izstādīti arī pulksteņi, to dizainā  mākslinieks arvien atrod ko oriģinālu.

Galerijā „Istaba” caur  ielas trokšņiem dzirdami arī pulksteņu tikšķi, jo dizainers Valters Kiršteins līdzās gleznām eksponējis arī vairākus pulksteņus. Tomēr pamatekspozīciju veido gleznas, to motīvi galvenokārt ir abstrakti, vairākos darbos pavīd arī industriāli izgatavoti priekšmeti vai to detaļas, kompozīcijas ģeometriskas un lakoniskas, balstītas krāsu kontrastos. Esam piesēduši nelielai sarunai un virs mums Valtera glezna „Berlīnes Kreicberga”.

Valters Kiršteins 1995.gadā beidza Latvijas Mākslas akadēmijas Rūpnieciskās mākslas nodaļu. Un kopā ar Egilu Medni Reiterna namā izveidoja kopīgu diplomdarba izstādi „Zemūdeņu karš 1”, un turpmāk izstāžu sērija  „Zemūdeņu karš” seko  regulāri, un to organizētājs ir  Valters Kiršteins. Kopš 2017.gada Valters arī izstāžu sērijas „Vispārējā Gaujmalas fotoizstāde” organizētājs.

Valteram tīk runāt par saviem domubiedriem, kas arī ir izstāžu sērijas „Zemūdeņu karš” dalībnieki, sākumā divatā, tad kopā izstādījušies kādi 5 -6 , vēlāk ap 10 cilvēki, un kādā brīdī izstādēs jau, skat, piedalās 41 dalībnieks, kā tas noticis izstādē Liepājā.

Mākslas zinātniece Ilze Martinsone par Valtera darbiem izteikusies, ka Kiršteina gleznās velti meklēt „gleznieciskumu” parastajā izpratnē: „Savā veidā šie darbi atgriežas simts gadus senā klasiskā modernisma sākotnē – tajos nolasāma gan krievu, gan vācu, gan franču modernās mākslas un dizaina ietekme, tieši tāpat kā šie virzieni iedvesmoja pirmos latviešu modernistus – “ekspresionistus” jeb “Rīgas grupu”."

Valtera Kiršteina personālizstāde „Metropolis: 22-55-44” galerijā „Istaba” būs skatāma līdz 18.februārim.