Tikai līdz nedēļas beigām, 28. oktobrim – Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā apskatāma Londonas Dizaina biennāles 2018 žūrijas balvu ieguvusī Artūra Analta interaktīvā instalācija “Matter to Matter”.

Kā instalāciju “Matter to Matter” uztver muzeja apmeklētāji Latvijā? Londonas dizaina biennāles zelta medaļas ieguvējs dizainers Artūrs Analts ar vērojumiem un pārdomām pēc Londonas - sarunā Kultūras Rondo studijā.

“Patīkamākais ir aiziet un ieraudzīt darbu, kāds viņš ir. Viens ir, ka redzi bildēs vai video cits, kad aizej, ir citi cilvēki, skaņas celiņš. Pirmais pieskāriens ir pārsteidzošs,” tā savu darbu Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” raksturo mākslinieks Artūrs Analts. “Cilvēkiem, kas aizies apskatīsies, viņiem būs savs iespaids.”

Veidojot savus darbus Analtam nav vienaldzīga attieksme pret apkārtējo vidi, lai priekšmets netop tāpat.

“Es sevi tā redzu, lai tas, ko darītu, tam ir vienkārši fizika funkcija un ir pievienotā vērtība. Radīt vienkārši otru tādu pašu glāzi tikai tāpēc, ka es to taisīju, mūsdienās tas ir lieki. Tas nav tas, kā es domāju. Ja es to taisītu glāzi, tai būtu kaut kāda ziņa, lai lietotājs aizdomātos, kāpēc mums vajag šo glāzi,” norāda Analts.

Šis saistīts ar dabas virzienu un tā šķitusi interesanta tēma, ko britiem pastāstīt. Bet, atskatoties uz atzinību,  viņš ir gandarīts, ka pamanīts tieši darbs.

“Es vairāk priecājos, ne ka mans vārds izskan, bet ka darbu pamana, es varētu būt aizkadrā un pilnīgi nerunāt, būtu pilnībā apmierināts,” atzīst Analts.