Vai dzejai ir īstais laiks? Un kādai? Uz šiem jautājumiem savu atbildi dod arī Latvijas Literatūras Gada balvai nominētie dzejas krājumi, atgādinot par to, ka „visam nav robežu”. Dzejas lasījumi skanēja arī 9. aprīlī Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā. Savu dzeju lasīja Inga Gaile, Gunta Šnipke, Liāna Langa, Arvis Viguls, mūsdienu lībiešu dzejas pārstāvji, kuriem šogad piešķirta speciālbalva par krājumu „Trillium”, kā arī debitants dzejā – Dainis Deigelis.

Pateicoties mūsu kolēģiem Tomam Treibergam, Gintam Grīvānam un Valdim Raitumam, varam paklausīties fragmentus no šī vakara, bet tovakar klātneesošo dzejnieku balsis un dzejas meklējām Radio arhīvā.

Vispirms – dzejniece Velta Sniķere, kurai piešķirta balva par mūža ieguldījumu, un balvu viņai jau pasniedza Londonā. Bet Velta Sniķere savu dzeju ir lasījusi arī Rīgā.

Atverot Ulža Bērziņa „Idilles”, pie viņa ciemojās Toms Treibergs, dzejnieks lasīja idilli „Zirnis ēd”. 

Bet Ināras Kaijas Eglītes grāmatas „Kliedziens starp āboliem” atvēršanā viņas dzeju lasīja apgāda „Neputns” vadītāja Laima Slava.

No Latvijas Radio arhīva ierakstiem atgriežamies 9. aprīļa vakarā Raiņa un Aspazijas mājā, kur Dzejas lasījumu vakaru vadīja Inga Pizāne. Latvijas Literatūras gada balvas dzejas lasījumos piedalījās Inga Gaile, Gunta Šnipke, Liāna Langa, Arvis Viguls, mūsdienu lībiešu dzejas pārstāvji Valts Ernštreits un Baiba Damberga, kā arī debitants Dainis Deigelis.

Latvijas Literatūras gada balvas pasniegšana notiks 25. aprīlī.