„Tā ir mūsu fantāzija par oligarhu,” atzīst režisors Toms Treinis, kurš Nacionālā teātra Aktieru zālē iestudējis Artūra Jankovska lugu „Oligarhs”. Absurdi un ar humoru risināta situācija, kurā jauns censonis grib atbrīvot Latviju no vismaz viena oligarha.

Izrādes veidotāji nav nostājušies ne viena, ne otra pusē, darbā saskatāms arī jaunības maksimālisms pret nobriedušāku domāšanu. Lomās Normunds Laizāns un Igors Šelegovskis.

Pēc Oskara neveiksmīgā uzbrukuma uzņēmējam Aināram Krūmiņa, iepazīstam galēji pretējus personāžus: jaunu cilvēku, kurš meklē savu vietu dzīvē un ir jaunības maksimālisma pilns. Un ietekmīgu, daudz sasniegušu uzņēmēju, kura paņēmieni, iespējams, nav bijuši godīgi..

Lugas autors ir pagaidām maz zināmais Artūrs Jankovskis, kurš ar savu pieteikumu Nacionālā teātra lugu ideju makšķerēšanas konkursā ieguva 2.vietu. Komisijā bija arī režisors Toms Treinis.

Artūrs Jankovskis strādā ar teātri nesaistītā profesijā, toties darbojas Jelgavas latviešu biedrības teātrī.

Iestudējumam režisors izvēlējies aktierus, kā pats saka, stipras personības Normundu Laizānu un Igoru Šelegovski. Igors rakstījis arī sava varoņa monologus, kas izrādē integrēta kā “stand up” daļa, kurā labāk iepazīstam jauno cilvēku.

Ja Oskars Kaktiņš ir kā tāds 21.gadsimta varonis vai vismaz cilvēks, kurš tic, ka tāds būs, tad oligarhs, pēc režisora ieceres, nav konkrēta persona, bet apzīmējums

Izrāde tiek rādīta Aktieru zālē, kas noteikti palīdz ielūkoties dziļāk tādā tēmā kā sodīšana un piedošana un veido tuvāku kontaktu ar skatītāju. Vēl tikai jābrīdina, ka izrādē tiek izmantota necenzēta leksika.

Jauniestudējumu „Oligarhs” Nacionālā teātra Aktieru zālē iespēja redzēt jau šonedēļ 3. un 4. oktobrī.