Pēc gadu ilgas pauzes ar plašu kultūras programmu Rojā atgriežas kino, mākslas un mūzikas festivāls "RojaL", kas norisināsies no 28. līdz 30. jūlijam.

“Kā ierasts, festivālu mēs atklāsim ar mākslas darbu, un tas notiks vēl pirms oficiālās festivāla atklāšanas,” Kultūras rondo stāsta māksliniece Envija. Viņas veidoto trīsdimensionālo instalāciju "Morandi: Gods būt" būs iespējams apskatīt Rojas pludmalē. “Pati šo darbu es saucu par būri – tas ir veidots kā piemineklis māksliniekam Džordžo Morandi.”

Morandi ir itāļu mākslinieks, un, kā stāsta "RojaL" izpilddirektore Dārta Krāsone, festivāla veidotāji ik gadu cenšas izvēlēties vienu valsti, kam tiek pievērsta īpaša uzmanība. Ja 2020. gadā tās bija Baltijas valstis, tad šoreiz izvēle kritusi par labu Itālijai. 

No bagātīgās festivāla programmas Dace Krāsone īpaši izceļ vairākos starptautiskos kinofestivālos augsti novērtēto režisora Aika Karapetjana jauno filmu "Sema ceļojumi". Tā ir savdabīga pasaka pieaugušajiem - melnā komēdija. Pēc kinolentes veidotāju paustā, filma stāsta par beļģi Semu, kurš dodas uz kādu nomaļu Eiropas vietu meklēt savu tēvu. Tēva meklējumi ieved viņu pasaulē, kādu Sems nav iepriekš pieredzējis. Negaidītu situācijas pavērsienu rezultātā beļģis nonāk kādas zemnieku ģimenes gūstā, no kurienes viņu, kā izrādās, var glābt tikai kāds mazs sivēns. Kā norāda filmas veidotāji, filmas tapšanā izmantoti dažādi oriģināli kinemotogrāfijas paņēmieni, lai vienlaicīgi runātu par tādām klasiskām tēmām kā mīlestība, brīvība, naids, greizsirdība.

Festivāls noslēgsies sestdien, 30. jūlijā, ar jauno režisoru īsfilmu konkursa balvu pasniegšanas ceremoniju, Rojas pludmalē tiks pasniegti diplomi un notiks saulrieta koncerts, kam vēlāk vēl sekos filmu "Wild East. Kur vedīs ceļš" un "Astoņarpus" seansi.

Visu "RojaL" programmu var skatīt festivāla mājas lapā: https://rojal.lv/lv.

Tāpat kā citus gadus, arī šoreiz interesenti visus festivāla pasākumus var apmeklēt bez maksas.