Šī nedēļa īpaša ar izrādēm, ko pie mums ved festivāls „Zelta Maska Latvijā”. Tā atklāšana pirmo reizi šogad notika Rēzeknē, kur Latgales vēstniecībā „Gors” tika rādīta viena no festivāla izrādēm – Maskavas A.Puškina Drāmas teātra izrāde „Solījums rītausmā”. Izrādes var noskatīties arī Liepājā, Ventspilī un Rīgā.

Maskavas A.Puškina Drāmas teātris izrādi „No arodskolas” 22.oktobrī izrādīja divas reizes skatītāju lielās intereses dēļ. Tas ir stāsts par arodskolas audzēknes dēmonisko valdzinājumu un viņas liktenīgo lomu filozofijas pasniedzēja dzīvē. Taču arī pasniedzējam ir savi biedējoši noslēpumi. Lugas valoda ir svaiga un asa, tāda kādu to dzirdam ikdienā, neizskaistināta, arī rupja. Iestudējuma režisors ir Semjons Serzins.

 „No arodskolas” 2018.gada „Zelta Maskas” nominācija kategorijā „Labākais dramaturga darbs”. Aleksandra Puškina  Drāmas teātra mākslinieciskais vadītājs Jevgeņijs Pisarevs bija gandarīts, ka Rīgā viesojas arī izrādes autors Andrejs Ivanovs.

Rīgā varēja sastapt arī lugas autoru, dramaturgu un scenāristu no Baltkrievijas Andreju Ivanovu. Jāpiebilst, ka mēs Latvijā pazīstam citu viņa lugu „Tas viss ir viņa”, ko 2014.gadā režisors Georgijs Surkovs ar nosaukumu „Viss ir viņa” iestudēja Daugavpils teātrī un saņēma „Spēlmaņu nakts” balvu. Toreiz Andrejs Ivanovs apmeklēja pirmizrādi Daugavpils teātrī, bet Rīgā viņš bija ieradies pirmo reizi.

Šovakar, 23.oktobrī, „Zelta Maska Latvijā” arī ar Aleksandra Puškina Drāmas teātra izrādi „Solījums rītausmā” viesosies Liepājas teātrī, šis pats iestudējums tika rādīts arī Latgales vēstniecībā "Gors" un 19.oktobrī atklāja festivālu „Zelta maska Latvijā”.

Antona Čehova Maskavas Dailes teātra iestudējums „Serjoža” arī iekļauts festivāla „Zelta Maska Latvijā” programmā un tiks izrādīts 24.oktobrī Dailes teātrī. Režisors Dmitrijs Krimovs atklāj, ka izrādes pamatā ir Ļeva Tolstoja romāns „Anna Kareņina”, kā arī Vasilija Grosmana „Dzīve un liktenis” un īpaši šim iestudējumam sarakstītais Ļeva Rubinšteina teksts „Jautājumi”.

Kas ir šajā iestudējumā, jādodas skatīties, jo Dmitrija Krimova veidotie darbi vienmēr pārsteidz. Arī šajā iestudējumā tiek izmantota lelle, kas arī mīļš Krimova paņēmiens.

Festivāla „Zelta Maska” Starptautisko programmu vadītāja Tamāra Arapova norāda, ka Krievijas teātra balvai „Zelta Maska” nominēti vairāki darbi, kuras var dēvēt par leļļu izrādēm.

Redzēsim arī divus Latvijā pazīstamā režisora Konstantīna Bogomolova darbus - Maskavas Dailes teātra izrādi „Vīri un sievas”, kas tapusi pēc Vudija Alena filmas un Georgija Tovstonogova Lielajā dramatiskajā teātrī tapušo izrādi „Slava”. „Luga par labiem cilvēkiem” - tā izrādes žanru raksturo režisors, īstenojot savu studentu gadu sapni - atdzīvinot Viktora Guseva „Slavu” uz Lielā dramatiskā teātra skatuves. Režisors ir ierosinājis diskusiju, kura nav pieklususi joprojām.

Festivāls „Zelta Maska „Latvijā ilgs līdz 28.oktobrim unUn Latvijā tas notiek jau 14. reizi.