Pēteris Korsaks un Gatis Indrēvics. Viens, kurš apzinājis latviešu fotogrāfus - kara lieciniekus un pētījumu apkopojis grāmatā, otrs – fotogrāfijai pievērsās savā pirmajā misijā Irākā. Abi fotogrāfi tiekas studijā, lai pārrunātu militāro fotogrāfu fotostāstus, kuros klātesošs cilvēks karā.

Izdevniecība "Neputns" laidusi klajā fotovēsturnieka Pētera Korsaka grāmatu "Latviešu fotogrāfi – kara liecinieki". Grāmata sniedz ieskatu Pirmajā un Otrajā pasaules karā iesaukto latviešu fotogrāfu biogrāfijās un atspoguļo to profesionālo veikumu.

“Latviešu fotogrāfi karā kā fotoreportieri − līdz šim tāda vārdu salikuma latviešu periodikā nav bijis, jo atšķirībā no rakstniekiem fotogrāfu biogrāfijas nav tikušas sistemātiski vāktas un apkopotas,” tā grāmatas autors fotovēsturnieks Pēteris Korsaks.

Pēteris Korsaks norāda, ka, lai gan karā iesaukto fotograāfu skaits nav ļoti liels, viņu apzināšana ir prasījusi meklējumus daudzu gadu garumā. Grāmatā apkopoti dati par 16 latviešu fotogrāfiem, kas tika iesaukti Pirmajā un Otrajā pasaules karā. Tie ir Ernests Zaļkalns, Gustavs Žakerts, brāļi Mārtiņš, Tenis un Gustavs Lustes, Tālivaldis Lindbergs, Eduards Kraucs, Gothards Grīnvalds, Jūlijs Karlovskis, Leopolds Sīpoliņš, Jānis Tālavs, Nikolajs Uldriķis, Teodors Bidegs, Stepans Burkevics, Jānis/Džons Doreds, Juris Zīverts.

 Fotoamatieris Gothards Grīnvalds iemūžinājis gan Tukuma iedzīvotāju demonstrācijas 1940.gadā, gan vācu okupācijas laiku, gan Tukuma brīvprātīgo policijas bataljonu. Grāmatā arī uzņēmumi, kas tapuši Sibīrijā. Gotharda Grīnvalda fotogrāfijas ir sagādājušas pārsteigumu ne tikai fotovēsturniekiem, bet arī ģimenei. Raidījumā Grīnvada meitas Māras stāsts.

Ģirts Zēgners atradis viena fotogrāfa ģimenes piederīgo ASV, un tā ir kara fotogrāfa Nikolaja Uldriķa meita, kura dzīvo Amerikas vidienē. Viņa pastāstījusi, ko atceras par savu tēvu, kad viņi 50 gados kopā dzīvoja Dienvidvācijā. Kas redzams Nikolaja Uldriķa dokumentētajos fotoattēlos, atklāj Ģirts Zēgners.