Turpinām iepazīstināt ar Dejas balvas nominantiem - šodien pievēršamies laikmetīgajai dejai. Šajā jomā divos aizvadītajos gados pieteikts visvairāk darbu. Ne velti ir izveidotas divas kategorijas - Laikmetīgās dejas iestudējums un Laikmetīgās dejas notikums. Protams, vērtēti arī laikmetīgās dejas horeogrāfi un dejotāji.

Notikumu un iestudējumu laikmetīgajā dejā aizvadīto divu gadu periodā bijis daudz, tāpēc šoreiz piecas izrādes nominētas kategorijā "Laikmetīgās dejas iestudējums", un seši projekti kategorijā „Laikmetīgās dejas notikums”. Šādu dalījumu pamato žūrijas pārstāve, laikmetīgās dejas eksperte Agnese Bordjukova.

Agnese min, ka daudzi darbi paplašina izpratni par to, kas ir izrāde, kas ir laikmetīgā deja un kā to var piedzīvot. Kā piemēru minot autoru kolektīva veidoto izrādi „Un pēkšņi gulbji”.

Kristīnes Brīniņas izrādi - instalāciju „Atkāpšanās” varēja piedzīvot Laikmetīgās mākslas festivālā "Survival Kit". Un tā sacentīsies ar pārējiem darbiem kategorijā „Laikmetīgās dejas notikums”.

Tā kā Kultūras Rondo esam cītīgi sekojuši līdzi laikmetīgās dejas izrādēm, turpinājumā par tām, kas izvirzītas balvai „Laikmetīgās dejas iestudējums”. Kā pirmā minēta horeogrāfes Janas Jacukas izrāde „Baiļu rutīna”, viņa izvirzīta arī Dejas balvas nominācijās „Laikmetīgās dejas horeogrāfe” un "Laikmetīgās dejas dejotāja".

Balvai nominēta arī horeogrāfes Evas Krūmiņas izrāde „Drosmes projekts”, un viena no iestudējuma dejotājām Elīna Gediņa, kas izvirzīta balvai kā "Laikmetīgās dejas dejotāja".

Dejas balvai izvirzīta izrāde „Labrys”, ko veidojusi apvienība "IevaKrish"; abi mākslinieki Ieva Gaurilčikaite-Sants un Krišjānis Sants nominēti arī balvai kategorijā "Laikmetīgās dejas horeogrāfs". Izrāde rādīta dažādās vietās, es to skatījos 2019.gada vasarā uz AB dambja, kur arī tikos ar tās veidotājiem.

Vēl šajā nominācijā Agates Bankavas izrāde „Kut tu esi kad es guļu” un Elīnas Gaitjukevičas „Otrā pusē”.

No horeogrāfiem uz balvu pretendē jau minētā mākslinieku apvienība "IevaKrish", Elīna Gaitjukeviča, Jana Jacuka, kā arī Agate Bankava, viņa par labāko horeogrāfi atzīta 2019.gadā, kad saņēma Dejas balvu. Izrādē „Kur tu esi kad es guļu” summējas dejotājas ceļš profesijā.

Agnesi Bordjukovu gandarījis kolēģu prieks par izvirzīšanu Dejas balvai, jo dienā, kad paziņoti nominanti, sociālajos tīklos valdījis patiess prieks.

Atliek secināt - sezona bijusi bagātīga, tapuši vairāk nekā 25 darbi un, salīdzinot ar citām nozarēm, tas ir vērā ņemami. Turklāt mākslinieki laikmetīgajā dejā izvēlas runāt par sev svarīgām tēmām vai sociāli nozīmīgiem procesiem.