"Prozas lasījumi" ir kā katalogs, kur klausītāji var uzzināt, kas notiek šajā literatūras žanrā. Ieskats jau aizvadītajos festivāla notikumos.

Ielūkojamies divu pasākumu norisē. Kaņepes kultūras centrā norisinājās jauniešu literārās nometnes "Aicinājuma" un Rakstnieku savienības organizētās "Literārās Akadēmijas" audzēkņu jauno autoru lasījumi. "Aicinājuma" dalībnieku piedāvājumā daudzveidība gan stilistikā, gan radošajās izpausmēs. Kristiana Šuksta priecēja ne tikai ar lasījumu, bet arī mūziku.

Interesants gadījums ir jaunais autors Alberts Roze, kurš savus pirmos darbus “Aicinājumam” iesniedza 11 gadu vecumā. Fragmentu no viņa darba lasa Paula Kuple.

Savukārt Literārās akadēmijas dalībnieki vēl pirms festivālā savās nodarbībās lasīja un balsoja par savu dalībnieku darbiem, tie, kas bija saņēmuši visvairāk balsu, tika izvirzīti dalībai festivālā. Skan Lindas Curikas stāsta fragments.

Klausītāju vērtē, ka “Aicinājuma” un “Literārās akadēmijas” audzēkņu lasījumu noskaņa bijusi intīma, jūtama liela dažādība un krāsainība. Tematiski tie ir vairāk par ikdienu, bet parāda citas patiesības leņķi.

Festivāla atklāšanas pasākumā "Ceļā uz pasauli" uzstājās kurā savus jaunākos stāstus lasīs Andra Manfelde, Māris Bērziņš, Pauls Bankovskis, Jānis Joņevs un Inese Paklone. Fragments no Māra Bērziņa topošā romāna ar pagaidu nosaukumu “Bērnudārzs” fragmenti. Pats autors norāda, ka pamatā patiesi notikumi.

Jāņa Joņeva stāsts pagaidām bez nosaukuma bija ar trillera elementiem un publika prasīja turpināt, kaut katram autoram bija atvēlētās 15 minūtes.

7. decembrī “Prozas lasījumos” norisinās prozai Baltijas viesu vakars, kurā iespēja iepazīt arī igauņu un lietuviešu jaunākos tekstus Kristinas Sabaļauskaites (Lietuva), Birutes Jonuškaites (Lietuva), Tīta Aleksejeva (Igaunija) un Urmasa Vadi (Igaunija) lasījumā. Latvijā pārstāvēs Inga Žolude un Margarita Perveņecka.