29.aprīlī pirmo reizi pasniedza jaundibināto Dejas balvu. Ceremonijā, kas notika Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, paziņoti un apbalvoti laureāti katrā no 13 nominācijām, pasniegtas skatītāju balvas, kā arī godināts mūža balvas dejas mākslā saņēmējs – horeogrāfs, dejas pedagogs, vairākkārtējs Deju svētku virsvadītājs Uldis Šteins.

Iespaidi un komentāri pēc apbalvošanas ceremonijas Kultūras Rondo. Studijā diskutē žūrijas pārstāvji Marians Butkevičs un Alda Skrastiņa, kā arī Dejas asociācijas vadītāja Inta Balode. Ierakstos uzklausām laureātus.

"Vienas jomas cilvēku, kas strādā uz dažādām skatuvēm, satikšanās, tas bija svarīgi. Tas arī bija visaizkustinošākais," tā par pirmo Dejas balvas pasniegšanas ceremoniju atzīst Dejas asociācijas vadītāja Inta Balode.

Jaundibinātā Dejas balva ir Latvijas augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā – baletā, laikmetīgajā dejā, mūsdienu un skatuviskajā tautas dejā. Šogad to pasniedza par izciliem sasniegumiem 2017. un 2018. gadā. Katrs laureāts saņēma naudas balvu 1000 eiro apmērā (mūža balvas saņēmējs – 1500 eiro) un mākslinieces Gintas Grūbes veidotu statueti.

“Process ir saistošs, viņš ir saistošs gan ar ar tautas skatuvisko deju, gan ar laikmetīgo un mūsdienīgo, jo daudzi mani kolēģi un arī dejotāji visi saistīti kopībā.

Lielais pienesums ir dejas simbioze katrā lauciņā. Tas saiet tādā vienā kopības sajūtā. Skatoties, secini, analizē, redzi horeogrāfa domas un idejas, ko gribēja pateikt.

Katrā jauninājumā var atrast savu rozīnīti. Tas tika parādīts visās horeogrāfijās un visās dejas nozarēs. Man bija ļoti interesanti,” vērtē Marians Butkēvičs.

Dejas balvu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju. Žūrijas komisijā strādāja baleta eksperti Gunta Bāliņa, Marians Butkevičs un Regīna Kaupuža (žūrijas komisijas priekšsēdētāja), laikmetīgās dejas eksperti Ramona Galkina un Andris Kačanovskis, skatuviskās tautas dejas eksperti Gints Baumanis un Alda Skrastiņa, mūsdienu dejas eksperti Inga Raudinga un Guntis Spridzāns.

Lai arī aprīlis ir nedaudz nogurdinājis ar dažādu balvu pasniegšanas ceremonijām, Dejas balvas izveide ir nepieciešama, jo tas ir notikums nozarē. Nākamā Dejas balvas pasniegšana paredzēta pēc diviem gadiem, dejas notikumi turpinās un žūrija jau sākusi darbu.