Klajā nākusi grāmata „Iļģuciema stikls. No Jākoba Beka Rīgas stikla fabrikas līdz Iļģuciema stikla fabrikai (1886-1960)”. Grāmata ir unikāls, līdz šim nebijis pētījums par Iļģuciema stikla fabrikas vēsturi, vēsturisko pētījumu daļa ir arī bagātīgi ilustrēta ar fotoattēliem, dokumentiem un skicēm,  savukārt izdevuma otro daļu veido apjomīgs fabrikas produkcijas katalogs. 

Grāmatas veidotāju radošajā komandā ir Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja speciālistes Margarita Barzdeviča, Vivita Buivida, Zita Pētersone, Ilona Audere, Latvijas Mākslas akadēmijas docente Ilze Dūdiņa , restauratore Ruta Bērziņa, kā arī Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja fotogrāfi Astrīda Meirāne un Mārtiņš Lablaiks. Grāmata laista klajā izdevniecībā „Neputns”. Bet pirms diviem gadiem daudzveidīgā fabrikas produkcija  bija skatāma izstādē „Iļģuciema stikls”.

Bet izstādē „Iļģuciema stikls” pirms diviem gadiem pirmo reizi vienkopus pirms diviem gadiem bija skatāma Iļģuciemā ražotā stikla produkcija. Eksponētie 300 stikla izstrādājumi tapuši laika periodā no 19.gadsimta beigām līdz 1960.gadam. Turklāt izstādes apmeklētājiem iespēja iesaukties: "Man mājās arī tāds trauks, tāda vāze!", un to izstādes veidotāji dzirdot katru dienu.

Izstādē līdzās stikla izstrādājumiem bagātīgs vizuālais materiāls, arī kinohronikas, fotogrāfijas, kartes un plāni.

Dažādu laiku kinohronikas un dokumentālie kadri no Iļģuciema stikla fabrikas ikdienas sniedz aptuvenu nojautu par fiziski smago darbu, kādā top skaistie stikla izstrādājumi – vāzes, glāzes, glāzītes, bļodas, karafes, dažādi trauki un trauciņi, pat sveču manšetes. Kā aizsākusies fabrikas vēsture, atklāj viena no izstādes veidotājām Margarita Barzdeviča.

Fabrika veiksmīgi darbojas līdz Pirmajam pasaules karam, tad iekārtas evakuē uz Krieviju, un fabrika darbu atsāk 1921.gadā. Tās atjaunošanā piedalās Beka ģimene, bet iesaistīti arī citi akcionāri. Seko pāris veiksmīgi gadi, pat līgums ar Londonas tirdzniecības namu, īpaši pieprasītas ir viskija glāzes. Taču pieaugot konkurencei un nodokļiem, fabrika nonāk bankrota priekšā.

Ar trauku veidiem, kādi Iļģuciema fabrikā ražoti 30.gados, iepazīstina krājuma glabātāja Vivita Buivida, tolaik tiek ražoti ap 4000 dažādi izstrādājumi.

30.gados „Iļģuciema stikla fabrika” savu produkciju aktīvi reklamēja, piedalījās dažādās izstādēs, bija pirmā, kas sāka sadarbību ar profesionāliem māksliniekiem. Īpaši veiksmīga izvērtās sadarbība ar Romānu Sutu.

Vēl būtiski – Iļģuciema stikla fabrikas produkcija bijusi iecienīta dāvana:

Arī padomju periodā Iļģuciema stikla fabrikā līdzās mazāk kvalitatīvai produkcijai, tapuši izstrādājumi, kas paredzēti dāvināšanai. Vēl viena izstādes veidotāja, vēsturniece Zita Pētersone iedziļinājusies fabrikas padomju periodā un tam, kāda produkcija ražota līdz 1960.gadam.

Izstādē ir ko pētīt un skatīt, jo ekspozīcijā arī senie stikla apstrādes instrumenti, kas daudz līdz mūsu dienām neesot mainījušies. Izstādi kompakti, bet ar interesantiem akcentiem iekārtojusi māksliniece Antra Augustinoviča.

1960.gadā „Iļģuciema stikla fabrika” tika iekļauta uzņēmumā „Rīgas stikla fabrika”, tādējādi zaudējot patstāvību un slaveno zīmolu.