16. jūnijā tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas notiks izstādes „Bēthovens. Orbītas” svinīgā atklāšana. Izstādes saturu veidojusi Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas profesore Lolita Fūrmane, un pamatā viņas veiktais pētījums par Bēthovena mūzikas nozīmi Latvijā dažādos laika periodos.

Izstādes veidošanā iesaistīta plaša mākslinieku, dizaineru un tehnisko darbinieku komanda. Ekspozīcijai bagāts saturs, unikāli materiāli, daži spēles elementi un minimālisms izstādes dizainā. Izstāde tika gatavota par godu vācu komponista Ludviga van Bēthovena 250.dzimšanas dienai (ko pasaulē pieminēja pērn), taču pandēmijas dēļ izstādes atklāšana vairakkārt pārcelta.

Izstādes līdzkuratore un projekta vadītāja Anda Boluža pie ieejas ekspozīcijā ieskandina burtus „Bēthovens”, kas veidots kā spēles elements un piešķir rotaļīgumu tālākai gana nopietnai ekspozīcijas apskatei. Savukārt pie citas sienas Normunds Šnē, Reinis Zariņš un Lolita Fūrmane īsi komentējuši savu priekšstatu par Bēthovenu, ko atdzīvina Lienes Mackus animācija.

Izstādei ir astoņi tematiskie bloki – arī laika skala, kurā Bēthovena dzīves gājums kontekstā ar Latvijas un pasaules notikumiem. Izstādes „Bēthovens. Orbītas” saturu veidojusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore Lolita Fūrmane.

Izstādes dizaina autores ir Anete Krūmiņa un Tatjana Raičiņeca. Ar izstādes dizaina koncepciju iepazīstina Tatjana.

Izstādē var gūt arī vizuālus apliecinājumus Bēthovena mūzikas atskaņojumiem Latvijas teritorijā.

Projām ejot, vēlreiz pieskaros burtiem „Bēthovens”, lai dzirdētu fragmentu no bagatel es „Elīzei”. Izstādes veidošanā daudz iesaistīto , bet sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina fabriku izveidota šī skaņas instalācija.

Izstāde „Bēthovens.Orbītas” LNB 1.stāvā būs skatāma līdz 28.novembrim.