Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma izstāde „Laika zīmju pieraksti”. Tajā ļoti neparasts ziemeļu dabas un skarbo laika apstākļu iedvesmots Islandes, Grenlandes un Fēru salu mākslinieku skatījumu uz mūsdienu modi. Radošums ir viens no tās atslēgas vārdiem. Izstāde ir ceļojoša un septiņas nedēļas tā būs skatāma Rīgā, lai pēc tam tālāk tiktu izrādīta pārējās Baltijas valstīs.

Izstādē 11 islandiešu, grenlandiešu un fēriešu mākslinieki dizaineri piedāvā savu interpretāciju par mūsdienu modi, gan lielformāta fotogrāfijas, gan eksponāti. Ekspozīcija daudz dziļāka par tradicionālām modei veltītām izstādēm. Izstādē arī var noskatīties videofilmu, kurā var iepazīt pašus māksliniekus, uzzināt vairāk par viņu radošumu.

Izstādes iecere radusies Ziemeļu mājā Reikjavīkā un veidota 3. Ziemeļvalstu modes biennāles programmai, kas notika 2014. gadā. Ziemeļu mājas pārstāve Kristīne Ingvarsdotira pirms ekspozīcijas apskates sniedz īsu ieskatu izstādes vēsturē.

"Šī izstāde ir veidota 3. Ziemeļvalstu modes biennālei, kas tika atklāta 2014. gadā. Mēs uzrunājām divas mākslinieces - Sāru Kūperi un Ninu Gorferi un jautājām, vai viņi vēlētos būt šīs izstādes kurators. Sākumā viņi šaubījās, jo strādā ar mākslas fotogrāfiju, veidojot foto projektus, bet neko saistībā ar modi," skaidro Kristīne Ingvarsdotira.

"Šis projekts tapa neparastā un citādā veidā, turklāt divu gadu garumā, kad Kūpere un Gorfere apceļoja Ziemeļrietumu salas. Es domāju, daudzi no jums ir iepazinuši Skandināvijas un Ziemeļvalstu reģionu, bet cik daudzi zina kaut ko par Ziemeļrietumu salām - Grenlandi, Islandi un Fēru salām. Tajās ir daudz zemes, daudz ūdens, bet maz cilvēku. Šīs izstādes uzmanības centrā ir radošums, iespaidi un tas, no kurienes rodas idejas, jo tas viss ir daudz dziļāk," turpina Kristīne Ingvarsdotira.

Izstāde „Laika zīmju pieraksti” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma līdz 31.martam. Savukārt šodien ar izstādi saistīto pasākumu virkni iesāks diskusija „Ilgspējīgas modes iniciatīvas Ziemeļvalstīs”, kurā piedalīsies dažas no izstādē pārstāvētajām māksliniecēm, viņas dalīsies savā pieredzē.