Laikmetīgās mākslas galerijas „LOW” rezidenču programmas ietvaros šobrīd skatāma jaunās mākslinieces Luīzes Rukšānes kūrētā izstāde „Naivā”. Tajā ar saviem darbiem piedalās autori, kuriem nav mākslas izglītības, bet kurus raksturo radoša interese un jau iesākta vizuālās mākslas pašdarbība, kas līdz šim turēta noslēpumā vai atrādīta tikai šauram draugu lokam. Pētām naivitātes robežas.

„Jebkurš var darīt jebko un nekad nav par vēlu” – tas varētu būt otrs „Naivās izstādes” nosaukums galerijā „Low”, un iespējams, tam piekristu arī izstādes kuratore Luīze Rukšāne.

Ekspozīcijā iekļauti tādu autoru darbi, kuru pamatnodarbošanās nav saistīta ar mākslu, bet kuriem visviens ir savs sakāmais un radošais redzējums. Zīmējumi, projekcijas, glezniecība un rotaļlietu dizains – tehnikas ir dažādas un atstāj saraibinātu iespaidu. Taču ne negatīvā ziņā. Pēc izstādes apmeklējuma tā vien gribas iespraust mutē smilgu un doties klejojumā, kurp vien deguns rāda. Līdzīgi, kā tas redzams mākslinieces Bengas darbā „Un ko tu vēl nedarīji pagājušajā vasarā?”.

Elizabete Šatalova darbu „Only me” izveidojusi ar praktisku mērķi: atrast mīļoto cilvēku – vai pat vīru. Lai šo ieceri realizētu, viņa skrupulozi iepazīstinājusi ar savu personību, kā arī uzrādījusi līdzšinējo pieredzi partnera meklējumos – tiek citētas vairāku vīriešu atbildes uz viņas izrādīto interesi. Vismaz pagaidām Elizabetes meklējumi ir bez rezultātiem, bet izstāde jau vēl arī nav beigusies.

Diāna Raugule ir literatūrzinātniece, kura iztiku pelna ar darbu tiešsaistes kazino. Viņas vājība ir ekstravaganti tērpi un aksesuāri, kuros nereti nolasāmas tiešas norādes uz kvīra un citu netradicionālo seksuālo orientāciju simboliku. No tās Diāna nav atkāpusies arī izstādes ietvaros.

Ekspozīcijā iekļautas arī praktiskas norādes mākslinieku labklājības celšanai – tās piedāvā ne mazāk ekstravaganta konsultantu apvienība „Next Level Media Solutions”. Skatāmi arī mūziķa Aleksandra Aleksandrova zīmējumi, gluži kā no skolas sola atvilktnes izņemti, bet ar pietiekami skaudrām un aktuālām alūzijām.

Atgriezties pie naivitātes galerijā „LOW” iespējams vēl līdz piektdienai, 26. jūlijam.