No 2. jūlija līdz 15. augustam Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāvā būs apskatāma multimediāla izstāde “Tautasdziesmu teicējas. 1991”. Tajā satiekas laiks un cilvēki, tautasdziesmas un novadi, kā arī skatītāja pieredze un sajūtas, ciemojoties pie tautasdziesmu teicējām pirms 29 gadiem.

“Tautasdziesmu teicējas. 1991”- par ekspedīciju, kas sākotnēji bija dokumentālā kino operatora Andra Slapiņa ideja, kura tagad pēc 29 gadiem pārtapusi izstādē, Kultūras Rondo studijā saruna ar režisori Daci Micāni-Zālīti, sazināsimies ar operatoru Viesturu Graždanoviču.

Izstādes mērķis ir pabeigt reiz iesākto Andra Slapiņa ideju un eksponēt ekspedīciju vākumu multimediālas izstādes formātā. Izstādē skatāmas latviešu laikmetīgās fotomākslas meistara Jāņa Deinata fotogrāfijas pirms 29 gadiem, kad mākslinieks fotografēja ar "Zenit" kameru, melnbaltās fotogrāfijās fiksējot notikuma vietas un tautasdziesmu teicēja vienkāršības unikalitāti.

Viestura Graždanoviča operatora un mākslinieka acs dokumentē ekspedīciju – arī tautasdziesmu teicējas krunciņas sejā sievietei gandrīz bīstamos tuvplānos, un izrādās – tie ir apgaroti.