„Mikrorajoni. Spožums un posts” - tā sauc piekto izstādi ciklā „Rīgas, kuras nav”. Jaunākā izstāde veltīta Rīgas mikrorajoniem jeb mūsdienās pierastāk teikt – apkaimēm. Aplūkojot kartes un plānus, Rīgas iedzīvotāji var spriest, kas ir uzbūvēts un kas nav.

Pavisam Latvijas Arhitektūras muzejā ieplānotas septiņas šī cikla izstādes, muzeja krājumā esošās kartes (to ir aptuveni divi tūkstoši), ļauj ielūkoties pagātnē. Visu izstāžu kurators ir arhitekts Jānis Lejnieks.

Līdz šim ciklā „Rīgas, kuras nav” notikušas četras izstādes, veltītas Brīvības ielai, pilsētas ūdeņiem un krastmalai, pasažieru satiksmei un kravas transportam. Jaunākā no izstādēm veltīta mikrorajoniem. Ar šo izstādi iepazīstina Latvijas Arhitektūras muzeja galvenā krājumu glabātāja Ināra Appena, uzsverot, ka tie ir plāni, vīzijas, kas daļēji realizēti.

"Izstāde veltīta vairāk lielajiem, jaunajiem rajoniem, vecās apkaimes – Āgenskalns un Bolderāja – nav tik ļoti izpletušās un izaugušas, kā, piemēram, Imanta, Ķengarags vai Purvciems, kas noklājis lielu pilsētas laukumu. Labiekārtots dzīvoklis vienmēr ir bijis sapnis cilvēkiem, kas dzīvojuši ne visai piemērotos apstākļos, līdz ar to pilsētu izaugsme bijusi īpaši strauja īpaši 60. gados," skaidro Ināra Appena.

Izstāde analizē būvniecības procesus laikā no 20.gadsimta 60. līdz 80. gadiem un uz tiem paraudzīties no mūsdienu skatpunkta, kad varam novērtēt ieguvumus un zaudējumus.

Izstādes veidotāji cer, ka izstāde varētu būt interesanta rīdziniekiem, īpaši mikrorajonu iedzīvotājiem, vai tiem, kas kādreiz tajos dzīvojuši. Te iespēja salīdzināt plānus ar realizēto.

Izstāde „Mikrorajoni. Spožums un posts” Latvijas Arhitektūras muzejā skatāma līdz 10.septembrim.