Tie Jūrmalas mākslinieki, kuri savā dzīvesvietā atraduši mājas sajūtu, izveidojuši savu biedrību, kuras pirmsākumi atrodami 40 gadus senā vēsturē. Šo gadu notikumiem par godu, Jūrmalas pilsētas muzejā skatāma Jūrmalas mākslinieku biedrības 40 gadu jubilejas darbu izstāde. Tajā piedalās vairāk nekā 80 dažādās tehnikās un žanros strādājoši mākslinieki.

Jūrmalas mākslinieki, kā visi mākslinieki vislabāk strādājot jūtas savā darbnīcā. Grupa radās 70. gadu vidū, kad visi apvienojās mākslas un sabiedriskām aktivitātēm. Jūrmalas mākslas entuziasti ar gleznotāju Valdi Bušu priekšgalā noskatīja skaistu bet pamestu Jūrmalas pamatskolas ēku Bulduros, kur notikušas talkas, lai to atjaunotu un izveidotu par mākslas centru. Notika mākslas dienas, draudzēšanās ar Talsu māksliniekiem, iepazina Somijas un citu Baltijas zemju kolēģus. Par pirmo grupas vadītāju ievēlēja gleznotāju un scenogrāfu Daili Rožlapu. Par viņa pēctečiem kļuva Valdis Bušs, Staņislavs Astičs, Andris Bērziņš, Andrejs Ģermanis. Pašlaik šajā amatā ir Dzintars Adienis. Ar Jūrmalas māksliniekiem ir sastrādājusies Guna Kalnača, Jūrmalas pilsētas muzeja ekspozīcijas un izstāžu kuratore.

Jūrmalas mākslinieku biedrības 40 gadu jubilejas izstādi Jūrmalas pilsētas muzejā varam apskatīties vēl līdz 12.februārim.