Pusmūža krīze kā pārejas stāvoklis sevis apzināšanās procesā cilvēku var piemeklēt vecuma robežā no 35 līdz 64 gadiem. Psihoterapeiti šo parādību raksturo kā psiholoģisko krīzi un saista to ar pieaugošo vecumu, savas mirstības apzināšanos un nesasniegtajiem mērķiem. Šo tēmu savā personālizstādē „Beigas” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē „Arsenāls” risina mākslinieks Kārlis Vītols.

Gleznotāja, grafiķa un animatora Kārļa Vītola izstādi „Beigas” veido viens darbs – tā ir desmit minūšu gara animācijas filma, kura tiek projicēta uz izstāžu zāles „Arsenāls” radošās darbnīcas sienas. Vasarā šīs telpas grīdu klāja zāliens, pa kuru tika dzenātas mākslinieku apvienības „Golf Clyderman” golfa bumbiņas, šobrīd noskaņa ir meditatīva un pulsējoša. Vispirms – paša Kārļa sakomponētās mūzikas dēļ.

Filma stāsta par debesu grāfa Pīlādža – piedzīvojumiem laikā un telpā pēc tam, kad viņš, būdams vecs vīrs, ūdens atspulgā ierauga sevi redz jaunāku. Nākas saprast, ka no šī brīža par nākotnes plāniem viņš spēs domāt tikai pagātnes formā.

Sekot debesu grāfa Pīlādža piedzīvojumiem izstāžu zāles "Arsenāls" radošajā darbnīcā iespējams līdz 6. janvārim.