2. un 3. novembra vakarā Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs un „Kino Bize” aicina uz filmu retrospekciju, kuru autore ir režisore, rakstniece un kultūras teorētiķe Krisa Krausa. Jaunākais pētnieces darbs „Sociālās prakses” sajaucas literatūra un kritika, sarunas starp draugiem, biogrāfijas un autobiogrāfijas žanri, tā pētot mākslas dzīvi antropoloģiskā griezumā.

Krisa Krausa (dzimusi 1955. gadā) ir amerikāņu režisore, rakstniece, mākslas kritiķe, kas atzīta par vienu no oriģinālākajām laikmetīgās mākslas un kultūras rakstniecēm. Krausas raksti publicēti daudzos mākslas un kultūras žurnālos, viņa ir radošās un mākslas rakstīšanas pasniedzēja vairākās Eiropas un ASV vadošajās universitātēs.

Režisores eksperimentālās filmas, kas tapušas laikā no 1982. līdz 1995. gadam, pārstāv plašu formu un sajūtu spektru. Tajās līdzdarbojas dažādi žanri, skaņas, tēli un impulsi; kopā savijot personīgo redzējumu, politiskās aktualitātes un praktisko pieeju dažādu problēmu risināšanai. Šīs filmas pārskata un pārveido ierastos romāna, biogrāfijas, dokumentālas un pilnmetrāžas filmas formātus, un tieši šī procesa iedzīvināšana bieži kļūst par Krausas filmu redzamāko tēmu.

Ja neizdodas apmeklēt Krisas Krausas filmu retrospekciju, tad ar viņas jaunāko pētījumu „Sociālās prakses” var iepazīties Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā.