Klajā nācis pirmais Baltijas literārais žurnāls "No More Amber". Tā atvēršanas svētki notika Lietuvā. Ierakstos sarunas ar Igaunijas, Lietuvas redaktoriem, bet studijā Latvijas redaktors – mūsu kolēģis Toms Treibergs.

Toms atklāj, ka Baltijas autoru darbus krājumā var lasīt jauktā secībā. Lai izvairītos no sajūtas, ka gribētos kādam sevi īpaši izcelt, pat, ja tas notiktu nejauši, notikusi izloze. Šoreiz valsts karodziņš ir mazsvarīgāks. Autoru secība izvēlēta gluži kā laimes akā, lozējot vārdus no cepures.

"Bija speciāls notikums zoom platformā, kur katrs redaktors no savas cepures pēc kārtas vilka laukā lapiņas ar vārdiem," atklāj Toms. Tas bija fortūnas ziņā.

Gluži kā autoru secība, arī žurnāla nosaukums tika izvēlēts demokrātiskā ceļā no apmēram 11 variantiem. Kādā tikšanās reizē Rīgā visu trīs valstu redaktori balsoja par trīs variantiem, tad, atšķetinot pa vienam nost, šis lietuviešu dzejnieka Rima Užgira variants "No More Amber" uzvarēja.

Runājot par Latvijas autoru izvēli izdevumam, Toms atzīst, ka tā ir simfoniska.

"Iesākums kā uvertīra ar Veltu Sniķeri, tad turpinājums ar Baibu Bičoli, Linardu Taunu un Gunaru Saliņu - Elles ķēķa autoriem, dramatiskāki akordi ieskanas ar Dainu Sirmo, tos pārņem Kirils Ēcis. Tad atkāpe ar prozu - Dace Rukšāne un Svens Kuzmins, kurš uzbur sev raksturīgo absurda tematiku," ieskicē Toms.