19.aprīlī, Lielajā piektdienā, Rīgas Domā skanēs mūzika, kas runā par Klusās nedēļas notikumiem un aicina uz pārdomām un apceri, arī stiprina un ļauj sirdij atplaukt Lieldienu gavilēs.  Latvijas Radio koris un Sinfonietta Rīga diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā atskaņos Jura Karlsona „Adoratio” un skotu komponista Džeimsa Makmilana „Stabat Mater”. 

Par skaņdarbu „Adoratio”, kas tapis 2010. gadā pēc Sigvarda Kļavas aicinājuma un pirmo reizi izskanējis 2011. gada Lieldienās, pārdomās Kultūras Rondo dalās komponists Juris Karlsons.

Adorācijas ir simboliskas lūgšanas pie Kristus kapa, tās ilgst no Lielās piektdienas līdz pat Lieldienu rītam.

„Jā, tās ir tādas ļoti intīmas lūgšanas ne tikai par sevi vai saviem tuvākajiem, arī par valsti, par pasauli. Paskat, kas šodien pasaulē notiek, Ciešanu nedēļa sākās ar milzīgu nelaimi Parīzē. Tā ir visas pasaules traģēdija manā uztverē," stāsta Juris Karlsons.

„Šajā darbā tā ideja, kuru es mēģināja iedzīvināt, ir tāda, ka mēs vēršamies pie Dieva ļoti pavirši, šad un tad. Daudzi saka, jā, mēs ejam uz baznīcu Ziemassvētkos vai Lieldienās. Bet nereti mēs vēršamies pie Dieva arī nelaimēs, un tad mums liekas, ka mēs varētu tikt glābti, bet būtībā tai saiknei jābūt visu laiku. Visu laiku tev ir jābūt tai saiknei ar garīgo pasauli, kas eksistē un kur ir jāapzinās, ka viņa ir un varbūt arī viņa palīdz dzīvot," skaidro komponists.