Kultūras notikumus janvārī pārlūkojam kopā ar kultūras vērotājiem, aicinot sarunā iesaistīties arī Kultūras Rondo klausītājus. Studijā diskutē Nora Rieksta-Ķenģe, portāla “Delfi” kultūras redaktore, Ilze Jansone, portāla lsm.lv kultūras redaktore, un mūzikas kritiķis Armands Znotiņš un Kultūras Rondo žurnālists Toms Treibergs.

Nora Rieksta-Ķenģe kā janvāra notikumus min muzejā “Rīgas birža” aplūkojamo izstādi “Boriss Lurje un NO!art”, grupas “Tiger Lillies” koncertu un divus notikumus grāmatniecībā, kas vēl saistīti ar 2018.gada pēdējām dienām – enciklopēdiju “Muižas Latvijā” un albumu “Vilis Rīdzenieks”.

Armands Znotiņš atzīmē mūzikas notikumus – Maijas Einfeldes jubilejas koncertu, kā arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un kamerorķestra “Sinfonietta Riga” piedāvātās programmas janvārī.

Ilzes Jansones janvāra kultūras patīkamie piedzīvojumi saistīti ar literatūru – tas ir Māra Salēja jaunais krājums “Tuvošanās” un Latvijas Televīzijas raidījums “Literatūre”. Tāpat viņu iepriecinājusi ziņa par to, ka atrasta Ulda Brauna filmas “235 000 000” pilnā versija, kā arī īpaši uzrunājusi Birutas Delles 75.jubilejas izstāde “Kurš olīvu dārzā ir lieks?”.

Toms Treibergs piemin Andra Apses un Andra Eglīša lielformāta dabas fotogrāfiju izstādi „Valguma pasaule”, kā arī iespēju Jelgavā iepazīties izstādē ar kādreizējā “Kurzemes provinces muzeja” relikvijām. Viņš arī akcentē pasākumu, kurā notika Preiļu konceptuālisma dzejas prezentācija.