Nedēļa Kultūras Rondo. Interviju fragmenti par interesantākajiem kultūras notikumiem un saturīgākās atziņas no studijas viesu sacītā.

Šī ir sestdiena, kad vakarā mūs gaida tradicionālais Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts. Tajā Andra Pogas vadītā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Gintara Rinkēviča diriģētā Liepājas simfoniskā orķestra, čellistes Kristīnes Blaumanes un sitaminstrumentu meistargrupas „Perpetuum ritmico” spēle ar Lindas Leimanes jaundarbu, simtgadnieka Tālivalža Ķeniņa opusu, kā arī Kristapa Pētersona un Alfrēda Kalniņa partitūrām. Un tas viss būs klausāms arī Latvijas Radio 3 ''Klasika'' tiešraidē no Lielās Ģildes pulksten 19.

Kultūras Rondo lielāku uzmanību pievēršam simtgadniekam Tālivaldim Ķeniņam, kura mūzika skanēs koncertā. Un sarunā tiekamies ar muzikoloģi Ingrīdu Zemzari, mūzikas žurnālistu Dāvi Eņģeli un simtaminstrumentālistu Guntaru Freibergu.

Sekojam privāto laikmetīgās mākslas muzeju veidošanās gaitai – Tbilisi, Viļņa, perspektīvā – Zuzeum Rīgā, vairāk runājam par pagājušā gada beigās Viļņā jaunatklāto demokrātisko Modernās mākslas muzeju. Un, protams, interesēsimies par Laikmetīgās mākslas muzeja vērienīgo ieceri Rīgā un laikmetīgās mākslas kolekciju. Cik lielas cerības to saglabāt nesadalītu? Sarunā piedalās Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone un tēlnieks Ivars Drulle.