Laikā no 6. aprīļa līdz 8. aprīlim tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki, tautas teicēji, muzikanti un dziedātāji vairāk nekā 152 vietās visā Latvijā aicinās ikvienu interesentu uz pasākumu “Satiec savu meistaru!”. Šogad pasākumam ir pieteikušies 270 meistari no 62 Latvijas novadiem. Pasākumā ir iesaistījusies arī Luksemburga.

"Šajā pasākumā gluži par meistaru nekļūs, bet varbūt satiks savu cilvēku, kurš varētu palīdzēt, piemēram, zeķes noadīt, cepuri uztaisīt. Tāpat no dažām tikšanās reizēm izveidojas ciešāka sadarbība un rodas interese par kādu amata prasmi. Piemēram, Turaidas kalējs meklē mācekļus, arī citi meistari meklē jaunus cilvēkus, kas varētu apgūt prasmes nopietnāk, ne tikai atbrauktu vienu dienu paskatīties," vērtē Linda Rubena.

Kustība “Satiec savu meistaru!” šogad par savu tēmu izvēlējusies “Pārnese nākotnē”. Par amata prasmju saglabāšanu un tālāk nodošanu Kultūras Rondo studijā pārrunājam ar Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperti Lindu Rubenu, arheoloģiskā tērpa komplektēšanas un darināšanas meistari Madaru Briedi un dravnieku no zemnieku saimniecības „Dorītes”, meistaru Jāni Sulutauru.

Pa tālruni par "Satiec savu meistaru!" norisēm uzklausām Drabešu muižas Amatu mājas biedrības Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe” vadītāju Inesi Rozi un Mērsraga novada meistarus Sandiju Šteinerti un Gunāru Ozolu.

Visplašākā informācija par pasākumu "Satiec savu meistaru!" pieejama pasākuma mājaslapā.