Šodien nosauc Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) nominantus un mūža balvas laureātu. Par literāro darbu izvērtējumu Kultūras Rondo studijā izvaicājam gada balvas ekspertu komisijas pārstāvjus Ievu Kolmani un Osvaldu Zebri, kā arī Ventspils starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas direktori, vienu no balvas rīkotājām Andru Konsti.

Latvijas Literatūras gada balvu  par mūža ieguldījumu par ieguldījumu saņems literatūras pētniece Līvija Volkova.

"Līvija to pelnījusi pārpārēm ar Blaumani. Tik pamatīgi un skaisti izpētīts kā Blaumanis Līvijas skatījumā ir reti kurš rakstnieks. Par viņu pašu var teikt Blaumaņa vārdiem "Mans zelts ir mana tauta", " uzskata Andra Konste.

Ieva Kolmane stklāj, ka šogad būs divas speciālbalvas un tās ir liecība tam, ka pagājušais gads bijis bagāts literatūras pētniecībā. Balvas saņems

Māra Grudule par darbu „Latvijas dzejas sākotne 16.-17. gadsimts” un Gundega Grīnuma par pētījumu „Viņpus Alpiem. Rainis un Aspazija Kastaņjolā”.

Osvalds Zebris norāda, ka salīdzinoši nelielas valodas situācijā balva un arī jau nominācija autoram ir nozīmīga un būtiska, jo tā paplašina iespejas darba tulkošanai ārvalstīs, kas ir mūsu literatūras izdzīvošanas jautājums.

Balvu laureāti tiks nosaukti 27. aprīlī, bet līdz tam Rīgā gaidāmi LALIGABA nominantu dzejas un prozas lasījumi.