Festivālu „Saxophonia” noslēgs franču džeza leģendas Pjēra Bertrāna un Latvijas Radio bigbenda koncerts 24. februārī Rīgas Kongresu namā. Pjērs Bertrāns ir saksofonists, flautists, kompozīcijas profesors, kura daiļrade ietver daudzas kompozīcijas un aranžējumus dažādiem sastāviem, kā arī mūziku kinofilmām un izrādēm. Bertrāns ir dibinājis Parīzes džeza bigbendu un kopš 2009.gada vada Nicas džeza orķestri.

„Pjers Bertrāns nav zināmākais vārds mūsu publikai, bet tiešām ir to vērts, jo man ir sajūta, ka pēdējo gadu laikā šis ir viens no labākajiem projektiem, sevišķi tāpēc, ka tiek radīta jauna mūzika kopā ar Latvijas Radio bigbendu,”  ar gaidāmo koncertu iepazīstina Latvijas Radio bigbenda vadītājs Kārlis Vanags.

Pjērs Bertrāns un Latvijas Radio bigbends viesosies arī Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē 22. februārī, savukārt Siguldā, kultūras centrā “Siguldas Devons” koncerts notiks 23. februārī.

Stāstot par mūziku, kas skanēs, Vanags atzīst, ka „skanējums ir mūsdienīgs, krāsains, šī ir tā reize, kas uz skatuves līdzvērtīgi darbojas gan bigbends, gan solisti”. Koncertos kā solisti piedalīsies četri viesmākslinieki: saksofonists Pjērs Bertrāns, dziedātāja Paloma Pradāla, akordeonists Kristofs Lampidečija un perkusionists Minino Garejs.

Latvijas Radio bigbends ar franču džeza mūziķi Pjēru Bertrānu sadarbosies pirmo reizi. Vanags arī izsver, ka skanēs oriģinālmūzikas programma, kas pasūtināta tieši Latvijas Radio bigbendam. Tematiskais pamats programmai ir 20.-30. gadu saikne starp Rīgu un Parīzi, laiks, kad Rīgas modes dzīvi un sabiedrisko toni noteica Parīzes kultūra.