78. sezonu Latvijas Leļļu teātrī ar diviem jauniestudējumiem – lelleni “Nīna un Lekorbizjē” un izrādi skolēniem “Arturs un Apaļā galda bruņinieki” – uzsāk jauns štata režisors Edgars Niklasons. Par jauniem veidiem, kā Latvijas Leļļu teātris uzrunā savus skatītājus, izvaicājam režisoru Edgaru Niklasonu.

Edgars Niklasons savas profesionālās gaitas uzsāka 2011./2012. gada sezonā Latvijas Nacionālajā teātrī un “Dirty Deal Teatro”, taču pēdējos gadus aktīvi darbojas bērnu un jauniešu izrāžu iestudēšanā, kā arī dažādos neatkarīgos skatuves mākslas projektos. Īpaši veiksmīga režisoram izvērtās pagājušā sezona, kad ''Spēlmaņu naktī'' kā Gada izrāde bērniem tika nominēti veseli divi Edgara Niklasona iestudējumi – “Cauruļzobis vienīgais” (Rēzeknes teātris “Joriks”) un “Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums” (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris).

No šīs sezonas režisors uzsācis aktīvas radošās gaitas Latvijas Leļļu teātra komandā, lai jau septembra beigās nodotu skatītāju vērtējumam divus jaundarbus. 1. oktobrī pirmizrādi piedzīvos pandēmijas laikā iestudētā izrāde skolēniem “Arturs un Apaļā galda bruņinieki”, kurā muzeja ekskursija pavisam neparasti izvēršas vairākiem 6. klases skolēniem, kam leģendu par Arturu nākas izdzīvot uz savas ādas. Izrāde būs skatāma Latvijas Leļļu teātra pagaidu spēles vietā – Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē.

Savukārt unikāls autortehnikā veidots digitālais darbs – lellene “Nīna un Lekorbizjē”, kas animācijas un leļļu teātra sintēzes formā runā ar bērniem par viņu iekšējo pasauli, jau nododts skatītāju vērtējumam. Pirmās trīs sērijas skatītājiem būs pieejamas bez maksas un skatāmas teātra “Youtube” kanālā. Pirmā sērija "Dusmas" jau publicēta, nākamās būs pieejamas 27. septembrī un 4. oktobrī.To nosaukums būs attiecīgi "Prieks" un "Bailes".

Daudzsēriju dzīvās animācijas filmiņās jeb lellenēs visai ģimenei vienkāršā un saprotamā valodā tiks stāstīts par dažādām emocijām, kuras ikviens no mums pirmo reizi iepazīst tieši bērnībā. Pirmās trīs sērijas būs veltītas tādām emocijām kā dusmas, prieks un bailes. Lellene radīta autortehnikā, t.i. kodoskops kalpo kā medijs, lai video formātā iemūžinātu aktieru “atdzīvinātos” 2D multenes tēlus. Marionešu caurspīdīgā matērija, kas nosaka seriāla estētisko toni, ir kā šī darba poētiskās pasaules neatņemama sastāvdaļa, kurā galvenie tēli rada atbruņojoša trausluma sajūtu. Katru sēriju papildinās divu Latvijas Leļļu teātra aktieru pieredzes stāsti par saskarsmi ar attiecīgo emociju, kas būs izklaidējoša un reizē vērtīga informācija bērniem un viņu vecākiem.